Romanje moških, mož in dečkov 2024

Bodi mož, ki je osredotočen na končni cilj, je bila rdeča nit letošnjega romanja moških, mož in dečkov iz župnij Smlednik in Trboje v soboto, 16. marca. Iz obeh župnij, Smlednik in Trboje, se nas je odpravilo kar 45 moških, mož in dečkov.

Za organizacijsko in duhovno vodenje je lepo poskrbel župnik obeh župnij David Jensterle. Pot nas je najprej vodila v Brestanico (Rajhenburg), kjer smo imeli sveto mašo v baziliki Marije Lurške. Župnik David nam je v pridigi lepo razložil, da naj si vsak dan prizadevamo biti mož, ki živi s svojim ciljem v mislih, ki pozna Boga in ki naj vsak dan vsaj nekaj minut preživi z Bogom v molitvi.

Lep zgled pri tem so nam lahko menihi trapisti in njihov rek, moli in delaj. Menihi trapisti so do leta 1947 tudi živeli na bližnjem Gradu Rajhenberg, katerega smo si tudi ogledali, žal samo od zunaj, saj smo že hiteli naprej v učno sobo podjetja Gen-I v Krškem, kjer smo spoznali svet elektrike in jedrske energije.

Romanje smo zaključili s prijetnim druženjem v hiši vina Kerin v Straži pri Krškem.

© Copyright 2024 by župnija Smlednik. Izvedba: župljani Smlednika in Trboj
crossmenu