Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Prihajajoči dogodki
Čet, 18 Jul 2019 ob 19:30

Molitvena skupina

Iskalnik
 

14., 15., 16. NAVADNA NEDELJA Številke: 27, 28, 29

 
 

7., 14. in 21. 7. 2019

 GODOVI do 14.7.: jutri sv. Gregor Grassi, škof, v torek sv. Avguštin Rong in drugi kitajski mučenci, v sredo sv. Amalija, v četrtek sv. Benedikt, zavetnik Evrope, v petek sv. Mohor in Fortunat, mučenca, v soboto sv. Henrik, nedelja bo 15. navadna v cerkvenem letu.

TEDEN PO 15. NAVADNI NEDELJI: v ponedeljek sv. Bonaventure, v torek Karmelska Mati Božja, v sredo sv. Aleš, v četrtek sv. Elij, mučenec, v petek  sv. Arsenij, v soboto sv. Marjeta Antiohijska, mučenka, nedelja bo 21. navadna – Krištofova nedelja.

TEDEN PO 16. NAVADNI NEDELJI: v ponedeljek sv. Marija Magdalena, v torek sv. Brigita Švedska, v sredo sv. Krištof, mučenec, v četrtek sv. Jakob Starejši, apostol, v petek sv. Joahim in Ana, starši Device Marije, v soboto sv. Gorazd, Kliment in drugi učenci Cirila in Metoda, nedelja bo17. navadna med letom.

  V naslednjih tednih vas opozarjamo na naslednje pomembnejše godove in dogodke:

*god sv. Benedikta, zavetnika Evrope (11.7.)

*god sv. Mohorja in Fortunata (12.7.)

*god Karmelske Matere Božje (16.7.)

*god Marije Magdalene (22.7.)

*god sv. Krištofa

*god sv. Jakoba Starejšega (25.7.) – zavetnih cerkve v Hrašah – sveta maša ta dan v Hrašah ob 18. uri

*srečanje skupine »Pogovor za dušo« torek, 9.7. ob 16.-Kamp Dragočajna

*blagoslov avtomobilov in drugih prometnih sredstev v soboto in nedeljo, 20. in 21.7.

*nabirka za MIVO (sobota 20. in nedelja 21. 7.)

*peš romanje na Brezje (v noči od petka 26.7. na soboto 27.7.) Blagoslov romarjev ob 22.30.

Ta teden odhajam na letni dopust (od 7.7. do 20.7.), med delavniki me bo nadomeščal dr. Rudi Koncilija.

V nujnih primerih pokličite gospoda prelata Zidarja (031 654 942).

 ČIŠČENJE IN SKRB ZA CVETJE: (čiščenje 20.7.) Smlednik, štev. 16 do 46

MAŠNI NAMENI:

14. N.N.

7.7.

7: za žive in umrle župljane

9: +Jernej in Julka Mohorič

PONED.

8.7.

19: +Amalija Kraupner

TOREK

9.7.

- (ni sv. maše!)

srečanje »Pogovor za dušo ob 16. Uri, Kamp Dragočajna

SREDA

10.7.

19: +Franc Zor

ČETRTEK

11.7.

-(ni sv. maše!)

PETEK

12.7.

+Janez Kalan

SOBOTA

13.7.

19: +starši in brat Šušteršič

15.N.N.

14.7.

7: za žive in umrle župljane

9: +Ivana in Jože Kumer, obletna

PONED.

15.7.

19: +Stane Jenkole

TOREK

16.7.

-(ni sv. maše!)

SREDA

17.7.

+Marjan Kavčič

ČETRTEK

18.7.

-(ni sv. maše!)

PETEK

19.7.

+Vida Bonča

SOBOTA

20.7.

19: +Antonija Grabec

16. N:N:

21.7.

7: za žive in umrle župljane

9: +Franc Brešan, obletna

blagoslov avtomobilov

nabirka za MIVO

PONED.

22.7.

19: +Zora Starič

TOREK

23.7.

19: +Silvana Belcijan

SREDA

24.7.

7: +Angela Verlič

ČETRTEK

25.7.

18: (Hraše): po namenu

19: +Mihaela Jenko

sv. maša v Hrašah

PETEK

26.7.

19: +Anica Škulj

peš romanje na Brezje (blagoslov romarjev ob 22.30)

SOBOTA

27.7.

19: +Marija Burgar

17.N.N.

28.7.

7: za žive in umrle župljane

9: +Alojz Starc