Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Prihajajoči dogodki
Čet, 27 Jun 2019 ob 19:30

Molitvena skupina

Ned, 30 Jun 2019 ob 15:00

Srečanje starejših in bolnih

Iskalnik
 

SVETA DRUŽINA

 
 

30.12.2018         LETO: XXV     ŠTEVILKA: 52

So dnevi in trenutki polni sreče in miline,

ko radostni oči zapremo in si tiho zaželimo, da ne mine.

Vse kar je slabo, z Novim letom naj zbledi!

Vse kar je dobro, naj za vekomaj ostane!

Naj v miru sreča nežno vas objame!

Poiščimo srečo v tistih stvareh,

ki vžigajo iskrice v naših očeh.

Pozabimo vse tiste žalostne reči,

ki nam privabljajo solze v oči.

Prižgimo si iskrico v prazničnih dneh,

izvabimo z ustnic naših nasmeh.

Naj bo zanimivo leto, ki prihaja,

vseskozi naj zdravja obilo oddaja,

prinese uspehov, naj zvrhano vrečo,

z blagoslovom  ljubezni ustvari naj srečo.

 Blagoslovljeno novo leto 2019. vam iz srca želimo vsi, ki skrbimo na različnih področjih za našo župnijo: župnik Tomaž s sodelavci v župnijskem pastoralnem svetu, člani  župnijske Karitas in vsi drugi, ki sodelujete v različnih skupinah naše župnije. Naj nam leto ki prihaja ne nalaga na naša ramena preveč hudega in trpljenja, čeprav je tudi s tem naše življenje posuto od rojstva do odhoda s tega sveta. Trudimo se, da bomo vse trenutke življenja, vesele in žalostne, reševali v živi veri, da nas Gospod blagoslavlja in vedno daje spoznanja, ki so tako potrebna, da živimo življenje mirno in v velikem zaupanju v Božjo Previdnost. -  Skratka, blagoslovljeno, veselo in zdravja polno novo leto!

 Ob zaključku starega leta nam dovolite, da se vsem župnijskim sodelavcem še enkrat iz srca zahvalimo za vse dobro, ki ga vlagate v življenje naše župnije. Župnijski sodelavci ste vsi, ki vam je pri srcu naša župnija in ji vsak na svojem področju na različne načine pomagate. Od sodelavcev pri bogoslužju, do vseh posameznikov, ki nam s svojim delom, molitvijo, pa tudi denarno stojite ob strani. Bog naj vam vašo nesebično dobroto stoterno poplača!

  V ponedljek, na silvestrovo, vas ob 18.uri vabimo k zahvalni sveti maši, za blagoslov in vse dobro, kar smo prejeli v preteklem letu iz Božjih rok.

Ta večer naj bo spet posvečen z molitvijo in blagoslovom domov s kajenjem in blagoslovljeno vodo. Večer pred novim letom, je namreč drugi sveti večer.

  V torek, na novo leto, bosta sveti maši ob 9. in 10.30. uri. Molitvena ura za mir bo letos prenesena na četrtek, 3. januarja (ob 18. uri). Novo leto je po vsem svetu razglašeno za »dan miru«. Kako potrebno je moliti in delati za to dobrino, ni potrebno posebej dokazovati!

  V petek, ki bo prvi v mesecu januarju, se bomo posvetili Srcu Jezusovemu, v soboto pa Srcu Marijinemu. V petek dopoldan bom obiskoval ostarele po domovih!

  V soboto bo tretji sveti večer pred praznikom Gospod. razglašenja!

  V petek, 4.1., bo v zbiljski cerkvi KONCERT VOKALNE SKUPINE LIRA iz Cerknega. Začetek bo ob 18. uri. Lepo vabljeni!

  ČIŠČENJE:  Moše, štev. 1 do 20

MOLITVENI NAMEN: « Za Božji blagoslov v novem letu«

SOBOTA

29.12.

18: +Stane in Danijela Hočevar

SVETA DRUŽ.

30.12.

7: za žive in umrle župljane

9: +Silva Goljevšček

PONED.

31.12.

18:  V ZAHVALO

NOVO LETO

1.1.

9: za zdravje

10.30: +Jože Zajec

SREDA

2.1.

18: +Adolf Zupančič

ČETRTEK

3.1.

7: +Janez Šebenik, 7. Dan

PETEK

4.1.

18: +Stane Jenkole

SOBOTA

5.1.

18: +Anica Kosec

GOSPOD.RAZGL.

6.1.

7: za žive in umrle župljane

9: +Mihaela Jenko, obletna