KRISTUS KRALJ

 
 

25.11.2018   LETO: XXV     ŠTEVILKA: 47

 GODOVI TEDNA: v ponedeljek sv. Valerijan Oglejski, škof, v torek sv. Virgil in Modest, v sredo sv. Katarina Laboure', v četrtek sv. Saturnin, mučenec, v petek sv. Andrej, apostol, v soboto sv. Eligij, nedelja bo 1. adventna, začetek novega cerkvenega leta.

 S slovesnim praznikom Kristusa Kralja zaključujemo staro cerkveno leto, današnja nedelja je zadnja v tem letu. Delavniki v tem tednu bodo še zadnji dnevi, s 1. adventno nedeljo, ki bo danes teden, pa se začne novo cerkveno leto. Cerkev je Kristusa za kralja vesoljstva priznavala že v najzgodnejših veroizpovedih in s tem poudarjala, da ima Kristus kot Božji Sin in Odrešenik sveta, zlasti po svojem vnebohodu najvišjo čast in oblast nad človeštvom in zgodovino. Sam praznik je mlajšega datuma, uvedel ga je l. 1925 papež Pij XII.. Uvedbi praznika pogosto pripisujejo naslednji zgodovinski pomen: Cerkev je v obdobju totalitarizmov želela utrditi Kristusov kraljevski status in tako relativizirati prizadevanja režimov, ki so si lastili absolutno oblast nad človekom in stvarstvom. Pred 2. vatikanskim cerkvenim zborom  je obstajalo pričakovanje, da bo cerkveni zbor Kristusovo kraljestvo razglasil za dogmo Cerkve, vendar se to ni zgodilo. Božje kraljevanje pomeni dokončno izpolnitev človekovega hrepenenja po Bogu in željo, da bi mogel biti združen in povezan z Bogom. Ob dovršitvi sveta se bo Kristusovo gospostvo z njegovim drugim prihodom razodelo v dokončnem odrešenju ljudi in v preoblikovanju ustvarjenega sveta. Drugi Kristusov prihod ni razlog za strah in tesnobo, ampak predvsem povod za upanje, veselje in hrepenenje. Dnevi Kristusovega življenja nas spomnijo na njegovo darovanje za ljudi in njegovo poslanstvo na zemlji, praznik Kristusa Kralja pa na zgodovino odrešenja in nevidno Božje delovanje v času.

 Pred nami je TEDEN KARITAS, ki nas bo nagovarjal z geslom »MLADOST IZ KORENIN MODROSTI«. Ob tem dogodku vas vabimo: Slovenska Karitas: dobrodelni koncert v Celju, v sredo, 28. novembra ob 20. uri v dvorani Golovec. Prenos bo mogoče spremljati tudi po TV SLO, Radiu Ognjišče in Radiu Slovenija. Na občinski ravni: V nedeljo, 2.12. bo na lokalni televiziji oddaja KLIC DOBROTE od 16. ure dalje. V decembrski številki revije Sotočje bodo priložene položnice za družine v stiski.

 Na 1. adventno nedeljo bomo pol ure pred sv. mašo ob 8.30. uri molili rožni venec za vse naše dobrotnike. Povabljeni ste vsi župljani, saj je molitev tista vez, ki nas osrečuje. V nedeljo bo pri sobotni in pri obeh nedeljskih sv. mašah NABIRKA ZA POTREBE DRUŽIN V STISKI. Že vnaprej hvala za vaš dar in podporo!

 V torek, 6.11., bo po sv. maši novembrsko srečanje sodelavk Karitasa.

 V petek bo na god sv. Andreja sv. maša tudi v Zbiljah, ob 17. uri.

 »Knjiga na dom«: Knjižnica Medvode prosi za objavo: »Nudimo 'Knjigo na dom'. Vse, ki bi radi brali, a iz določenega razloga ne morete obiskati naše knjižnice, nudimo možnost izposoje knjig na domu. Člani Knjižnice Medvode boste lahko postali, ko ob prvem obisku knjižničarja izpolnite  pristopno prijavo. Informacije po telefonu, 01 361 30 53.

 ČIŠČENJE: Zbilje, štev 1 do 12

 MOLITVENI NAMEN: »za vse pomoči potrebne ljudi«

SOBOTA

24.11.

18: +Zora Starič

KRISTUS KRALJ

25.11.

7: za žive in umrle župljane

9: +Marija Močnik

PONED.

26.11.

18: +družina Jenko (iz Žej)

TOREK

27.11.

18: +Franci Ločniškar

novembrsko srečanje sodelavk Karitasa

SREDA

28.11.

7: za zdravje

dobrodelni koncert v Celju

ČETRTEK

29.11.

17 (Moše): za rajne iz Moš in Dragočajne

18:  po namenu

PETEK

30.11.

17 (Zbilje): po namenu

18: +Mihaela Govekar

SOBOTA

1.12.

18: +Minka Pipan, obletna

1.ADVENT.N.

2.12.

7: za žive in umrle župljane

9: +Mihaela Jenko

-»Klic dobrote«

na lokalni TV od 16. ure dalje

-darovanje za »Karitas«