Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Prihajajoči dogodki
Čet, 24 Okt 2019 ob 19:30

Molitvena skupina

Iskalnik
 

26. NAVADNA NEDELJA

 
 

30.9.2018         LETO: XXV         ŠTEVILKA: 39

  GODOVI TEDNA: v ponedeljek sv.Terezija Deteta Jezusa, v torek sv. angeli varuhi, v sredo sv. Gerard, opat, v četrtek sv. Frančišek Asiški, ustanovitelj frančiškanskih redov, v petek sv. Marija Favstina, v soboto sv. Bruno, ustanovitelj kartuzijanov, nedelja bo 27. navadna, rožnovenska.

  Res smo že krepko vstopili v jesen, ki nam bo tudi na duhovnem področju postregla s pomembnimi godovi in pripravami. Jutri bomo začeli mesec oktober, mesec rožnega venca. Lepo vas vabimo, da v lepem številu prihajate vsak dan k naši molitvi rožnega venca, ki bo, kot je običaj, vsak dan pol ure pred sveto mašo. Letos bomo rožni venec vsak dan molili za drug namen:

1.10.  za župnija                                         16.10. za ljudi v stiskah

2.10.  za domovino                                   17.10. za zdravo pamet

3.10. za bolnike in invalide                    18.10. za vse, ki pomagajo v župniji

4.10.  za družine                                      19.10. za odvisnike

5.10.  za mladino                                     20.10. za sodelavce Karitas

6.10.  za vzgojitelje                                  21.10. za domačega duhovnika

7.10.  za oddaljene kristjane                  22.10. za člane ŽPS

8.10.  za vse, ki ne verujejo                    23.10: za vse zaročence

9.10.  za oblastnike                                  24.10: za vdove in vdovce

10.10.za prvoobhajance                         25.10: za zapuščene verne rajne

11.10. za birmance                                  26.10. – 31.10: po oseb. namenih

12.10. za nove duhovniške in redov. Poklice

13.10. za ostarele in osamljene

14.10. za veroukarje

15.10. za edinost kristjanov

  Lepo vas vabimo, da tudi doma v tem mesecu ob večerni uri najdete čas za skupno družinsko molitev. Ni toliko pomembno, kako dolga bo, pomembneje bo, da si vsak dan utrgate zanjo nekaj časa. Božji blagoslov ne bo izostal!

  V tem tednu bo kar nekaj pomembnih godov. Posebej naj omenim godove  sv. Terezije Deteta Jezusa, Angelov varuhov in sv. Frančiška Asiškega. Sv. Terezija DJ je bila junakinja potrpežljivosti.  Veliko je morala prestati v samostanu, vse duševno trpljenje je darovala Jezusu v spravo za grehe sveta. Prav bo, da se od nje naučimo, da ne vračamo hudega s hudim, ampak s potrpežljivostjo sprejemamo bližnjega z njegovimi napakami, saj smo tudi sami grešniki in potrebni spreobrnjenja. – God sv. angelov varuhov naj nas spomni na neizmerno Božjo ljubezen, ki nas spremlja v življenju, če le ostanemo Njemu zvesti. Svet angelov je nedostopen našemu razumu, kot vse druge skrivnosti vere, razodetje pa nam govori o angelih, ki so Božji poslanci, poslani v naš svet, da nas varujejo, na duši in na telesu. Starši, vsak dan skupaj z otroki molite lepo molitev v čast angelu varuhu, ki ste se jo naučili že v ranem otroštvu!

 Sv. Frančišek Asiški je bil duhovni reformator Cerkve v svojem času. Medtem ko so drugi reformatorji Cerkve, Luter in njegovi somišljeniki, Cerkev skušali spreminjati od zunaj, jo je sv. Frančišek pomagal spremeniti od znotraj. Bog mu je dal obilo milostne pomoči, da mu je to tako lepo uspelo. Njegovi frančiškanski sobratje še danes zelo uspešno delujejo po vsem svetu, na najrazličnejših področjih Cerkve.

 ŽUPNIJSKA KARITAS vabi članice na redno mesečno srečanje, ki bo v torek, 2.10.2018 po večerni sv. maši (ob 18.30).

 Od ponedeljka dalje bodo delavniške svete maše ob 18. uri!

MOLITVENI NAMENI bodo vsak dan drugi (glej zgoraj!)

SOBOTA

29.9.

19: +Frančiška in Jože Šilar

26. N.N.

30.9.

7: za žive in umrle župljane

9: +Janez Kalan

10(Moše): po namenu

žegnanje v Mošah

PONED.

1.10.

18: +Franc Kne

TOREK

2.10.

18: +Vinko in Marija Traven

sestanek Karitas

SREDA

3.10.

7: v zahvalo

ČETRTEK

4.10.

18: +Frančiška Rozman

PETEK

5.10.

18: +Minka Mlakar

SOBOTA

6.10.

18: +Marija Oblak

27. N.N.

7.10.

7: za žive in umrle župljane

9: +Vida Bonča