Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Prihajajoči dogodki
Ni dogodkov
Iskalnik
 

2. NEDELJA MED LETOM

 
 

20.1.2013             LETO: XX              ŠTEVILKA: 3

 GODOVI TEDNA: v ponedeljek sv. Neža, devica, mučenka, v torek sv. Vincencij, diakon, mučenec, v sredo sv. Henrik Suzo, dominikanec, v četrtek sv. Frančišek Saleški, škof, cerkveni učitelj, v petek Spreobrnitev apostola Pavla, v soboto sv. Timotej in Tit, škofa, nedelja bo 3. med letom, nedelja Svetega pisma.

 Današnja nedelja je namenjena zahvali  vsem, ki delajo pri verskem tisku. V poplavi tiska, ki ga danes ljudje beremo, ima  verski tisk posebno mesto. Ni namenjen zabavi, še manj opravljanju in poniževanju drugih ljudi, ampak vzgoji srca in obveščenosti »v resnici«. Posebno mesto v slovenskem verskem tisku ima tednik Družina. V njej lahko iz tedna v teden beremo kvalitetne, zanimive članke, ki človeka duhovno bogatijo, izobražujejo, pa tudi svarijo, naj ne nasedamo vsem časopisnim »racam«, še manj zlonamernim člankom, s katerimi mnogi brezvestni novinarji zastrupljajo slovensko javnost in med nami delajo razdore in sovraštva. Koliko tega strupa mora slovenski človek vsak teden »prebaviti«. Ko laž neprestano ponavljaš, postane za mnoge, ki ne mislijo globlje, »resnica«. Tudi mnogi kristjani nasedajo novinarjem, ki jim je glavno to, da lansirajo v javnost afere in seveda s tem dobro »tržijo« svoj »časopis«. V Družini nikoli ne boste našli člankov, s katerimi bi avtorji hoteli vnašati med človeške odnose nestrpnost in sovraštvo. V tem časopisu so članki, s katerimi resni in izobraženi ljudje razkrivajo resnico, ki jo izkrivljeno najdemo v mnogih dnevnih časopisih.  Seveda, resnica boli, nekomu, ki nima čiste vesti, jo je težko sprejeti. Družina skuša prinašati zanimivo in poučno branje vsem vernim ljudem, otrokom, mladim in ostarelim. Posebno kvalitetna je priloga »Slovenski čas«, v katerem najdemo odlične intervjuje, pisma izobražencev, vse pa je povezano z najnovejšimi dogajanji v Cerkvi in svetu. -  Tudi Ognjišče že desetletja na svojem področju kvalitetno izpolnjuje vrzel, saj je bila dolgo časa edina revija za mlade. Oče Franc Bole ima še danes neumorno energijo, saj je

Ognjišče v bistvu njegov »otrok«. -  V zadnjem času so se revije z versko vsebino zelo namnožile. Tudi Misijonska obzorja so čudovita revija, saj nas seznanja z delom naših misijonarjev in misijonark širom po svetu..Hvala Bogu, res lahko vsakdo najde primerno hrano za svojo dušo. Naj vas pa opozorim, da se včasih za na pogled nedolžno revijo z versko vsebino, skriva nagovarjanje k nezdravi pobožnosti, nekritično pisanje o nekih dogodkih, včasih celo kriva vera. Teh publikacij je sicer malo, vendar moramo biti vseeno previdni, da ne pijemo strupa iz navidez privlačne in »poučne« revije ali časopisa. -  Ob koncu razmišljanja bi vas  rad nagovoril, da z večjim veseljem naročate Družino, Ognjišče, pa tudi Mohorjeve knjige. Vedno manj vas je, ki še redno naročate Mohorjevke. Res je, da je danes tiskanih knjig ogromno, ne pozabimo pa, da je Mohorjevo družbo ustanovil blaženi škof Slomšek z namenom, da bi nas te knjige vzgajale v pravi veri in poštenju. Ne nazadnje, Mohorjeva družba je najstarejša naša knjižna založba, koliko dobrega je storila med nami Slovenci, pa ve samo dobri Bog. Prosimo Svetega Duha in sv. Frančiška Saleškega, zavetnika časnikarjev za modrost, da bi znali razlikovati med dobrim in slabim tudi na tem področju tiskanih medijev.

 MOLITVENI NAMEN: »Za vse časnikarje in pisatelje, da bi se zavedali odgovornosti in ljudi vzgajali za resnico in poštenje«

SOBOTA

19.1.

18: Jermanovi

2. N.N.

20.1.

7: za žive in umrle župljane

9: Marija Bunderšek

PONED.

21.1.

18: +Klemen Iskra

TOREK

22.1.

18: ZA DUŠE V VICAH

SREDA

7: +starši in brat Jenko

23.1.

ČETRT.

24.1.

18: +starši Herceg

PETEK

25.1.

18: za zdravje

SOBOTA

26.1.

18: +Pavla in Miroslav Rejc

3. N.N.

27.1.

7: za žive in umrle župljane

9: +Marija Burger