Prihajajoči dogodki
Pon, 25 Sep 2023 ob 00:00

Dogodki tega tedna

Romanje k sv. Urhu v Ausburg

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija).


Preberite več...

Donacije

Zbiramo donatorje za ozvočenje v cerkvi sv.Urha
Preberite več...

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

24. NEDELJA MED LETOM ­– SV. MAŠA OB ZAČETKU VEROUČNEGA LETA

 
 

Številka: 38/17. 9. 2023

Leto: XXX

GODOVI MED TEDNOM: v ponedeljek sv. Jožef Kupertinski, duhovnik; v torek sv. Januarij, škof, mučenec; v sredo sv. Andrej Kim in korejski mučenci; v četrtek sv. Matej, apostol, evangelist; v petek sv. Mavricij, mučenec; v soboto sv. Pij, duhovnik – Dan slovenskega športa, d. p.; nedelja bo 25. NEDELJA MED LETOM – Slomškova nedelja – žegnanjska sv. maša v Valburgi – bl. Anton Martin Slomšek, škof – leto A.

EVANGELJSKI UTRINEK! Iz tega zapisa bi lahko sklepali, da je Peter med znamenitim »govorom na gori« spal ali pa je bil odsoten ali pa morda ni dobro poslušal ali pa ni molil – vsaj ne očenaša. »In odpusti nam naše dolge, kakor smo tudi mi odpustili svojim dolžnikom,« se glasi zapis v Matejevem evangeliju. A kaj naj v svoj zagovor rečem jaz, ki od malih nog iz dneva v dan drdram očenaše, kot bi stresal orehe po mizi? »Gospod, kolikokrat naj še odpustim svojemu bratu?« »Ne vem. Kaj misliš kolikokrat?« »Sedemkrat?« »Hmm … Kolikokrat pa želiš, da ti jaz odpustim?« Zmeraj in vedno!« »Pa si si odgovoril!« (Magnificat 9/2023, 231 - 232)

 

V ponedeljek, 18. 9. 2023, po večerni sv. maši je v cerkvi sv. Urha krajše češčenje Najsvetejšega. Po češčenju je v župnišču srečanje ženske skupine in na vrsto pride Sara, poleg nje pa še Hagara oz. Agara, kot je bila v prejšnjem prevodu. Na ta dan je ob 19. uri poteka uvodna molitev pri sv. Jakobu v Ljubljani kot uradni začetek bližnje priprave na novoletno evropsko taizejsko srečanje v Ljubljani 2023/24.

V torek, 19. 9. 2023, po večerni sv. maši je krajše češčenje Najsvetejšega. Ob 8.30 se skupina pogovor za dušo zbere pred cerkvijo v Smledniku, od koder se boste odpeljali v vasico Planica pod Joštom. Po ogledu cerkve bo sledilo okrepčilo v tamkajšnji kmečki turizem. Lepo povabljeni.

V sredo, 20. 9. 2023, bodo v p. c. sv. Valburge v Valburgi ob 19.30 do 20.30 potekale jesenske serenade. Vstop je prost. Info: JESENSKE SERENADE: ZIMZELENJE (IngeniuM) - dogodki v občini Medvode | MojaObčina.si (mojaobcina.si)

V četrtek, 21. 9. 2023, od 16. do 16.30 v župnišču v Trbojah potekajo uradne ure. Pol ure pred sv. mašo je češčenje Najsvetejšega, ob 18.30 pa je v Trbojah sv. maša.

V petek, 22. 9. 2023, po večerni maši v Smledniku, torej ob 19. uri, srednješolce, študente in delavno mladino iz Smlednik in Trboj vabim na uvodno srečanje.

V soboto, 23. 9. 2023: ČIŠČENJE IN KRAŠANJE – 9. uri: Zbilje 32 – konca (2/2). V Trbojah k čiščenju in krašenju cerkve povabljene hišne številke Trboje od 1 do 10. Tako skupine iz župnije Smlednik kot skupine iz župnije Trboje k čiščenju pripeljite otroke, mlade.

Nedelja, 24. 9. 2023, je 25. nedelja med letom, ki se imenuje tudi Slomškova nedelja. Goduje bl. Anton Martin Slomšek, škof. Radi se mu priporočajmo ter delajmo za blagor naše domovine. Svete maše so ob 7. (Smlednik) in ob 9. (Valburga) ter ob 10.30 uri v Trbojah. Ob 9. uri je žegnanjska sv. maša v p. c. sv. Valburge v Valburgi in ofer za potrebe te cerkve. Vsem Valburžanom želim, da bi jim njihova zavetnica izprosila milost močne in dejavne vere, kakršna je krasila sv. Valburga.

 

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija). Bolj natančen opis najdete na župnijski spletni strani. Avtobus je poln. Dar za romanje lahko prinesete, da bomo plačali hotele v Nemčiji. Za nove zvočnike in induktivno zanko za slušne aparate lahko darove prinašate župniku. Vsak del predstavlja dar za 20 € (lahko podarite 5, 10, 20 €, lahko tudi več). Imamo že 184 darovalcev od 226. Bog povrni. KATEHUMENAT ZA ODRASLE – priprava na prejem zakramentov uvajanja (krst, birma in evharistija) za našo dekanijo poteka v Kranju – center (župnišče) in sicer se prične v torek, 3. 10. 2023, ob 19.30. Vabljeni.

 

KRONIKA: V ponedeljek,11. 9. 2023, je po večerni maši v Smledniku potekalo srečanje ŽPS Smlednik, na katerem je bil navzoč tudi predstavnik župnije Trboje. Poenotili bomo drže pri sveti maši: stoja, sedenje in klečanje. Drža pri maši ni sama sebi namen. Najprej nas spominja, da človek Boga moli s telesom in duhom. Drže so vzete iz vsakdanjega življenja. S stojo, npr. kažemo čast Bogu in da ne bomo verniki samo na jeziku, ampak bomo po Božji besedi tudi živeli. Ko nam leta oz. bolezen ne omogočata več npr. stoje, lahko brez slabe vesti sedimo. Župnik bo pripravil tekst, ki bo potem ljudem razdeljen. Vsako prvo nedeljo v mesecu, razen tisti mesec, ko poteka tradicionalni ofer, bo namenska nabirka v Smledniku za obnovitvena dela v župnišču. V kratkem bosta prišla dva finančna poročila o dveh obnovljenih prostorih ter kmalu bo narejen nov predračun za sobo za goste. V župnišču je potrebno počasi obnoviti vse prostore. Na nedeljo, 17. 9., bo v Smledniku in Trbojah maša ob začetku veroučnega leta. Družinam veroučencev bo tudi spregovorjeno, kje lahko s svojimi darovi sodelujejo v župniji, zato bodo sprejeli vrečko soli z geslom Vi ste sol zemlje. V oktobru bodo pripravniki na sv. birmo v Smledniku in Trbojah v nedeljo pred mašo molili rožni venec. V soboto, 7. 10. 2023, bo v Smledniku srečanje veroučencev in družin iz Smlednika in Trboj. Pri maši bo zgodba o čudodelni svetinji in po maši krajše srečanje, kjer bodo to svetinjico tudi dobili. V soboto, 21. 10. 2023, bo za veroučence in njihove družine župnij Smlednik in Trboje oratorijski dan o Magdaleni Gornik in bo potekal v Trbojah. Potrebno je sodelovati in se odvajati zapečkarstva. V nedeljo, 29. 10., bomo v Smledniku blagoslovili vse obnovljene stvari (novo ozvočenje, križev pot, …) in se bomo tako zahvalili Bogu in dobrotnikom. Poleg tega je potrebno, da se družimo. Krajše češčenje Najsvetejšega bo v Sledniku v ponedeljek in torek po maši, v Trbojah pa v četrtek pred mašo. V sredo, 13. 9. 2023, so v p. c. sv. Janeza Krstnika potekale jesenske serenade in bilo je navzočih okoli 50 ljudi.  V nedeljo, 10. 9. 2023, je na igrišču v Trbojah potekal farni dan. Zbralo se nas je okoli 130 ljudi. Hvala vsem, ki ste ga organizirali, vsem, ki ste pekli in stregli, vsem, ki ste pripravili družabne igre, hvala vsem, ki ste tudi vse pospravili, in vsem, ki ste se ga udeležili. V torek, 12. 9. 2023, smo v Trbojah sneli bunko iz zvonika, v petek se je očistila in zaščitila.

MOLITVENI NAMEN: ZA ZDRAVO PAMET IN PRAVO UMEVANJE.

 

24. NEDELJA MED LETOM - LETO A

17. 9. 2023

7: za žive in rajne župljane

9: za vse +++ Ferjanove; (++ Julka in Franc Konjar)

9: sv. maša ob začetku verouka

Trboje – 10.30: + Janez Stare

Trboje - 10.30: maša ob začetku verouka in družinska sv. maša

6.30: rožni venec

8.30: rožni venec

Trboje – 9.30: pevske vaje za otroke

PONEDELJEK

18. 9.

18.30: + Miha Jeraj ob r. d.

19: češčenje Najsvetejšega

Verouk: Smlednik in Trboje

19.15: srečanje ženske skupine

TOREK

19. 9.  

Hraše – 17.30: + Regina Šarkan, 30. dan

18.30: + Alojz Štilec

19: češčenje Najsvetejšega

8.30: pogovor za dušo

Verouk: Smlednik in Trboje

SREDA

20. 9.

7: v dober namen

Verouk: Smlednik in Trboje

Valburga – 19.30: jesenske serenade

ČETRTEK

21. 9.

Trboje - 18: češčenje Najsvetejšega

Trboje - 18.30: + Slavka Šturm

Verouk: Trboje

Trboje – 16: uradne ure

PETEK

22. 9.

18.30: + Ivan Banič, obl.

19: povabilo k mlad. verouku

SOBOTA

23. 9.

11: sv. maša ob zlatem jubileju

18.30: + Janez Jenko, obl.

Dan slovenskega športa, d. p.

9: čiščenje: Zbilje 32 – konca (2/2)

čiščenje Trboje: Trboje 1 do 10

Slomškova nedelja

25. NEDELJA MED LETOM - LETO A

24. 9. 2023

bl. Anton Martin Slomšek, škof

7: za žive in rajne župljane

Valburga – 9 (žegenj): za sosesko

Trboje – 10.30: +++ starši in brata Mohorič

6.30: rožni venec

Valburga - 8.30: rožni venec

Trboje – 10: rožni venec