Prihajajoči dogodki
Pon, 25 Sep 2023 ob 00:00

Dogodki tega tedna

Romanje k sv. Urhu v Ausburg

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija).


Preberite več...

Donacije

Zbiramo donatorje za ozvočenje v cerkvi sv.Urha
Preberite več...

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

14. NEDELJA MED LETOM – Urhova nedelja

 
 

Številka: 28/9. 7. 2023

Leto: XXX

GODOVI MED TEDNOM: v ponedeljek sv. Amalija, redovnica; v torek sv. Benedikt, opat; v sredo sv. Mohor in Fortunat, mučenca; v četrtek sv. Henrik (Hinko), kralj; v petek sv. Kamil de Lellis, duhovnik; v soboto sv. Gregor Bonaventura, škof, cerkveni učitelj; nedelja bo 15. NEDELJA MED LETOM – Karmelska Mati Božja (Karmen) – leto A.

EVANGELJSKI UTRINEK: Jezus ne vabi zmagovalcev. Tistih, ki vse znajo in zmorejo sami, oziroma mislijo, da vse znajo in zmorejo sami. Jezus vabi »luzarje«, take, kot sva ti in jaz. Ki se trudimo, mučimo, matramo. Ki nas vse boli in žuli, ker smo že tako utrujeni ali pa brez kondicije. A vztrajamo! Morda ne zgolj iz vere, bolj iz trme. A ne odnehamo. Kljub teži. Lastni teži in teži bremena. Jezus vabi. Ne le, ker je njegov jarem prijeten in breme lahko – saj je jarem kljub vsemu jarem in breme, še tako lahko, še vedno breme – ampak vabi, ker ve, da se do vstajenja pride le preko križa. In da križ ni ni modna verižica okrog vratu, ampak mora biti jarem in breme. Da križ mora biti težak, da prenese težo človeka in da človek mora biti toliko težaka, da prenese težo križa.

V sredo, 12. 7. 2023, povabljeni k sv. maši ob 18.30, ko se bo daroval 7. dan za + nekdanjega župnika Rafka Kralja.

V četrtek, 13. 7. 2023, je po večerni maši v Smledniku krajše čaščenje Najsvetejšega.

V soboto, 14. 7. 2023: ČIŠČENJE IN KRAŠANJE – 9. uri: Smlednika 31 – 60 (1/2). Prosim, da se stalnim čistilkam, pridružite tudi ostali, posebno starši birmancev in prvoobhajancev – otroke in mladostnike pripeljite s seboj, da jih počasi navadite.

Nedelja, 15. 7. 2023: Sveti maši sta ob 7. in ob 9. uri. Družine z malimi otroki in tudi družine z mladostniki povabljeni, da se usedete spredaj, da vidijo na oltar – prinašajte otroke k Jezusu, da jih blagoslavlja. Ko gremo k obhajilu, je prav, da čakam že v vrsti, da duhovnik z Jezusom ne čaka, ko pride obhajat.

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija). Bolj natančen opis najdete na župnijski spletni strani. Dar za romanje je 314 € na osebo (ob udeležbi 48 oseb). Še sprejemamo prijave in lahko dar za romanje prinašate tudi po obrokih. Do sedaj 39 prijavljenih. Župnija Smlednik je v letu 2023 za šolanje indijskega bogoslovca od 700 € zaenkrat zbrala 600,00 €. Za nove zvočnike in induktivno zanko za slušne aparate lahko darove prinašate župniku. Narejena je podoba ojačevalca in zanke, ki je razdeljena na 226 delov. Vsak del predstavlja dar za 20 € (lahko podarite 5, 10, 20 €, lahko tudi več). Imamo že 1313/4 darovalcev oz. darovalk. Bog povrni. Prijave in bolj natančne informacije ZA LETOŠNJI ORATORIJ dobite na naslednji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4ArHl_VK2CA5ZwzzMCjYBGrJ6_POdOl-xpBWvgUBlhHAw2w/viewform?usp=sharing Slovenska Karitas začenja z dobrodelno akcijo Otroci nas potrebujejo, ki je namenjena zbiranju sredstev za nakup šolskih potrebščin za socialno ogrožene otroke v Sloveniji. Položnice se nahajajo pod korom. Duhovne vaje za katehistinje in katehiste od 24. do 27. 7. 2023 v Marijinem domu na Bledu z naslovom Kdo sem? – vodi ddr. Stanko Gerjolj. Več informacij in prijave 031/312-110 sli Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. Prijazno vabljeni. Katoliška mladina- mladinska organizacija (katoliskamladina.si): Poletni kamp za birmance in srednješolce od 14. do 18. avgusta 2023 v Radencih z naslovom FIAT. Poletni tedni v Taizeju od 20 do 27. avgusta 2023. Prijave na spletni strani Katoliške mladine.

 

KRONIKA: V soboto, 1. 7. 2023, popoldne je Gospodar življenje k sebi poklical nekdanjega župnika Rafka Kralja. V nedeljo, 2. 7., smo po vseh cerkvah v župniji za rajnega župnika zvonili navček. Potem vse je prižgalo pogrebno zvonjenje. V sredo, 5. 7. 2023, je v Šentvidu pri Stični se je zanj darovala pogrebna sv. maša in pogrebni obred. Iz Smlednika je z avtobusom šlo 23 oseb, mnogi pa ste se peljali z osebnim prevozom. Bratu rajnega duhovnika smo izročili plaketo ob Rafkovem zlatem mašnem jubileju. V imenu župnije se je od njega poslovil župan Nejc Smole. Sv. maši ob 7. in 30. dnevu za rajnega duhovnika Rafka Kralja se bosta darovali v sredo, 12. 7. in 2. 8., v župnijski cerkvi sv. Urha v Smledniku. Hvala za razumevanje ob dolgem zvonjenju za rajnega župnika Rafka Kralja, ker smo mu tako želeli izkazati dolžno spoštovanje. Zvonjenje v Valburgi se je nekaj pokvarilo in se opravičujemo za nevšečnosti. V najkrajšem času smo ga že popravili. V torek, 4. 7. 2023, je župnija Smlednik obhajala god farnega zavetnika sv. Urha in dan celodnevnega češčenja, ki se je začelo s sveto mašo ob 9. uri (udeležilo okoli 30 ljudi). Po sv. maši se je začelo češčenje Najsvetejšega po skupinah, ki se je zaključilo s slovesno sveto mašo ob 18.30, ki jo je daroval župnik Jure Koželj iz Preske. Pri sv. maši je bilo okoli 80 ljudi ter za obnovo župnijske cerkve in župnišča zbrali 447,44 €.  Pri pridigi nas je spodbujal, da Jezusa ne bi poznali samo na zunaj, ampak predvsem navznoter. Hvala vsem, ki ste pripomogli k lepoti tega dneva in slovesnosti: ljudem, ki ste čez dan prihajali častit Najsvetejše, ministrantom, bralcem, pevcem, pritrkovalcem, krasilki ter članom ŽPS, ki so pripravili pogostitev po zaključni slovesnosti. Ko sem se v četrtek, 6. 7. 2023, peljal v Kranj sem po radiu Ognjišče poslušal vabilo na praznovanje Urhove nedelje 9. 7. Luka in Robi sta v župnišču vzpostavila alarmni sistem, ki je stal 559,80 €. Hvala za njuno prostovoljno delo. V tem tednu so se začela tudi obnovitvena dela v eni izmed kopalnic, ki se bo spremenila v pralnico. Odstranil se je omet in ploščice ter talni estrih. Odnesla se je tudi banja, ki se bo odpeljala na deponijo. Ploščica je odpadla že samo ob dotiku majzla, ko pa se je odstranil omet pri oknu, je pa zelo zasmrdelo po vlagi. Sedanja pralnica je zelo majhna, kopalnica pa je bila nerodna za uporabo, saj je banja postavljena za vrata tako, da vrat ne moraš do konca odpreti.

MOLITVENI NAMEN: ZA BOŽJI BLAGOSLOV NA PRIPROŠNJO SV. URHA.

 

14. NEDELJA MED LETOM - LETO A

9. 7. 2023

 

Patrocinij sv. Urha oz. Urhova nedelje

7: za žive in rajne župljane

10: »ustanovna« maša

6.30: rožni venec

9.30: rožni venec

10: KUD – premierni ogled

pogostitev

PONEDELJEK

10. 7.

18.30: + Silvo Drobnič (M. S.)

TOREK

11. 7.  

18.30: ++ starši Bonča

 

SREDA

12. 7.

18.30: + župnik Rafko Kralj, 7. dan

ČETRTEK

13. 7.

18.30: + Janez Hočevar

19: čaščenje Najsvetejšega

PETEK

14. 7.

18.30: ++ Ivana in Matevž Kumer, obl.

SOBOTA

15. 7.

18.30: + Vinko Kristan

9: čiščenje: Smlednik 31-60 (1/2)

15. NEDELJA MED LETOM - LETO A

16. 7. 2023

 

7: za žive in rajne župljane

9: +++ Koder, Jensterle, Pintar, Potočnik in sorodniki

6.30: rožni venec

8.30: rožni venec