Prihajajoči dogodki
Pon, 25 Sep 2023 ob 00:00

Dogodki tega tedna

Romanje k sv. Urhu v Ausburg

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija).


Preberite več...

Donacije

Zbiramo donatorje za ozvočenje v cerkvi sv.Urha
Preberite več...

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

12. NEDELJA MED LETOM – Dan državnosti

 
 

Številka: 26/25. 6. 2023

Leto: XXX

GODOVI MED TEDNOM: v ponedeljek sv. Ciril, škof, cerkveni učitelj; v torek sv. Ema Krška, vdova; v sredo sv. Irenej (Hotimir), škof, cerkveni učitelj; v četrtek SV. PETER IN PAVEL, APOSTOLA – začetek župnijske 9  -dnevnice; v petek Prvi sv. rimski mučenci; v soboto sv. Oliver, mučenec; nedelja bo 13. NEDELJA MED LETOM - izseljenska nedelja sv. Ptujskogorska Mati Božja - leto A.

Vas vaši prijatelji in znanci, sosedje in drugi bližnji kdaj povprašajo o Bogu? O Jezusu in Mariji? O nebesih in svetnikih? O Cerkvi in veri? O vašem življenju, torej? In če se opogumite in spregovorite, kaj jim poveste? Reči, ki ste jih prebrali v pobožnih knjigah in se jih naposlušali v pridigah, predavanjih in pričevanjih? Nekaj, kar se vam zdi, da bi bilo prav in se spodobi, da poveste, ali zberete pogum in poveste reči … osebne reči … intimne reči …, ki vam jih je Jezus zaupal v temi: prečutih, neprestanih, morda celo bolečih nočeh iskanja, dvomov in strahov? Poveste reči, ki vam jih je šepetal na uho? Reči, za katere še sami ne veste, če ste jih prav slišal, ker so tako lepe … tako nove … tako drugače …, da ste zaradi tega – pa čeprav ne razumete čisto do konca – zdaj vi lepi, novi in drugačni? Kdaj boste povedali pri belem dnevu? Kdaj boste zavpili s streh? (Magnificat, 6/2023, str. 328)

 

Od nedelje, 25. 6. 2023, do torka, 27. 6. 2023, potekajo ministrantske počitnice. V Smledniku bo maševal Peter iz Preske. Za bolniško maziljenje se obrnite na sosednje župnike (Preska, Pirniče, Šenčur).

V četrtek, 29. 6. 2023, praznujeta Peter in Pavel, apostola. Na ta dan slovenski škofje posvečujejo nove duhovnike. Za celo Cerkev na Slovenskem bodo za duhovnike posvečeni 3 može (Nadškofija Ljubljana: Blaž Zorka iz župnije Ljubljana – Koseze; Nadškofija Maribor: Klemen Gartner iz župnije sv. Križa nad Mariborom; Red pridigarjev (Ordo Praedicatorum) – dominikanci: Drago Ferencek OP). Na praznik sta maši ob 7. in 18.30 uri. Ob 17.30 se bo v župnijski cerkvi sv. Urha začela molitvena ura za nove duhovne poklice in vrtnice. Ob 18.30 pa se prične zahvalna maša za nekdanjega župnika Rafka Kralja ob njegovem zlatem mašnem jubileju in začela se bo tudi 9 – dnevnica kot duhovna priprava na praznovanje sv. Urha, 9. 6. 2023. Vsak dan boste dobili podobico z zgledom svetnika, ki je širil pobožnost čaščenja Najsvetejšega in molitev k Presvetemu Srcu Jezusovemu. Nabirka bo za semenišče. Nagovori bodo o sv. evharistiji. Po maši se bomo zadržali v veselem druženju.

V soboto, 1. 7. 2023: ČIŠČENJE IN KRAŠANJE – 9. uri: Smlednik 1 – 30 (2/2). Prosim, da se stalnim čistilkam, pridružite tudi ostali, posebno starši birmancev in prvoobhajancev – otroke in mladostnike pripeljite s seboj, da jih počasi navadite. Ob 13. uri povabljeni k poslušanju Radia Ognjišče, ker bo župnija Smlednik voščila nekdanjemu župniku Rafka Kralju ob njegovem zlatem duhovniškem jubileju.

Nedelja, 2. 7. 2023: Svete maše so ob 7. in 9. Pri obeh mašah (tudi pri sobotni) bo možno, da boste podpisali čestitko za nekdanjega župnik Rafaela Kralja za njegov zlati mašni jubilej. Pred vsemi mašami se moli rožni venec. Družine z malimi otroki in tudi družine z mladostniki povabljeni, da se usedete spredaj, da vidijo na oltar – prinašajte otroke k Jezusu, da jih blagoslavlja. Ko gremo k obhajilu, je prav, da čakam že v vrsti, da duhovnik z Jezusom ne čaka, ko pride obhajat.

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija). Bolj natančen opis najdete na župnijski spletni strani. Dar za romanje je 314 € na osebo (ob udeležbi 48 oseb). Še sprejemamo prijave in lahko dar za romanje prinašate tudi po obrokih. Do sedaj 31 prijavljenih. Župnija Smlednik je v letu 2023 za šolanje indijskega bogoslovca od 700 € zaenkrat zbrala 510,00 €. Za nove zvočnike in induktivno zanko za slušne aparate lahko darove prinašate župniku. Narejena je podoba ojačevalca in zanke, ki je razdeljena na 226 delov. Vsak del predstavlja dar za 20 € (lahko podarite 5, 10, 20 €, lahko tudi več). Imamo že 111 darovalcev oz. darovalk. Bog povrni. Prijave in bolj natančne informacije ZA LETOŠNJI ORATORIJ dobite na naslednji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4ArHl_VK2CA5ZwzzMCjYBGrJ6_POdOl-xpBWvgUBlhHAw2w/viewform?usp=sharing

PRAZNOVANJE SV. URHA: Župnija Smlednik vabi na 9 – dnevnico in praznovanje župnijskega zavetnika sv. Urha. Začeli bomo na praznik sv. Petra in Pavla, 29. junija, ob 18.30 z zlato mašo nekdanjega župnika Rafka Kralja. Pri maši se bodo delile zlatomašne podobice. Po maši bo druženje ob pijači. V soboto, 1. 7. 2023, ob 13. uri povabljeni k poslušanju radia Ognjišče, kjer se bo izreklo voščilo župnije Smlednik nekdanjemu župniku Rafku Kralju. Na god sv. Urha, 4. julija, bo celodnevno češčenje od 9. ure pa do maše ob 18.30, ki jo bo slovesno zaključil Jure Koželj, župnik v Preski. Na Urhovo nedeljo, 9. julija, bo ob 10. uri slovesna maša v župnijski cerkvi sv. Urha v Smledniku. Vabljene tudi narodne noše. Ofer za obnovo svetišča in župnišča se bo pobiral s košarami med sv. mašo. Po sv. maši bo v KUDU Smlednik premierni ogled risanega dokumentarnega filma o sv. Urhu in o kraju. Pred ogledom bo kratka predstavitev o nastanku filma. Če bo veliko ljudi, bomo napravili več ogledov, med čakanjem pa bo postrežba peciva in pijače. Po ogledu pa bo pogostitev – klobase za vse. Gospodinje naprošamo, da doma spečejo pecivo in naj ga prinesejo v soboto zvečer ali v nedeljo zjutraj v prostore Karitas. Objava teh dogodkov je v tedniku družina – novomašna družina 2023, letnik 72, št. 25-26. V tej številki je med duhovniki jubilanti objavljen tudi Rafael Kralj. Objava je tudi na spletni strani Družine (povezava je spodaj), ki se bo ponovila tudi naslednji teden.  Devetdnevnica in praznovanje župnijskega zavetnika sv. Urha | Družina – vsak dan s teboj (druzina.si) Vabljeni, da dogodek delite.

KRONIKA: V nedeljo, 18. 6. 2023,  je pri 9. maši potekala slovesnost zakonskih jubilantov. Prijavilo se je 6 parov: Agata in Miha Vovk (5 let), Maja in Tomaž Nagli (15 let), Barbara in Janko Jelenc (15 let), Majda in Jože Irt (30 let), Štefanija in Anton Vurušič (55 let), Terezija in Janez Iskra (55 let). V cerkev smo prišli v slovesnem sprevodu ob igranju poročne koračnice in z asistenco. Po pridigi se je pare poklicalo in se jih je blagoslovilo. Po skupnem blagoslovi so pari prihajali po posamični blagoslov ter prižgali svojo jubilejno svečo. Po sveti maši so pred cerkvijo zarezali v trto in nazdravili. Hvala zboru za petje, hvala ministrantom in mežnarju, hvala Albinci za krašenje, hvala Janu za slikanje, hvala pritrkovalcem za melodijo zvonov, hvala bralcem, hvala vsem, ki ste prišli na slovesnost. Z 15. junijem 2023, pod št. 664/23, je iz Nadškofije Ljubljana prišel odlok, s katerim se imenovan za so-upravitelja župnije Trboje. Službo nastopim v torek, 1. avgusta letos. Nedeljski maši v Smledniku ostaneta ob 7. in 9. uri, v Trbojah pa bo ob 10.30 uri. V četrtek bo delavniška maša v Trbojah (na ta dan bo imel župnik tudi uradne ure in verouk za prvoobhajance in birmance) in jo v Smledniku ne bo. Kadar je žegnanjska maša v nedeljo na podružnici, bo ob 9. uri na tej podružnici in ne v Smledniku. Več informacij bomo napisali v naslednjih sporočilih.

MOLITVENI NAMEN: ZA DOMOVINO.

12. NEDELJA MED LETOM

25. 6. 2023

LETO A

Dan državnosti d. p. d.

7: za žive in rajne župljane

9: + Marija Kosec, obl.

6.30: rožni venec

7: vrtnice

8.30: rožni venec

10: ministrantske počitnice

PONEDELJEK

26. 6.

18.30: + Frančiška Žavbi

18.30: vrtnice

ministrantske počitnice

TOREK

27. 6.  

18.30: + Pavla Rozman ob godu; (+ Marta Vidmar, dar. Šternovi iz Hraš)

18.30: vrtnice

ministrantske počitnice

SREDA

28. 6.

7: +++ Kumar in Bobnar

 

7: vrtnice

ČETRTEK

PETER IN PAVEL, AP

29. 6.

7: za nove duhovne poklice in svetost duhovnikov

18.30: zahvalna maša za nekdanjega župnika Rafkota Kralja

18.30: 9 - dnevnica

17.30: molitvena ura za duhovne poklice in vrtnica

PETEK

30. 6.

18.30: ++ Lojze in Francka Tršan, obl.

18.30: 9-dnevnica

18.30: vrtnice

SOBOTA

1. 7.

13: radio Ognjišče: voščilo za župnika Rafkota Kralja

18.30: + Štefanija Vrbek, dar. družina Kumer

9: čiščenje Smlednik 1 – 30 (2/2)

18.30: 9 - dnevnica

13. NEDELJA MED LETOM, izseljenska

2. 7. 2023

LETO A

7: za žive in rajne župljane

9: +++ Žavbijevi in Drakslerjevi

9: 9-dnevnica

6.30: rožni venec

8.30: rožni venec

10: krst