Prihajajoči dogodki
Ni dogodkov
Romanje k sv. Urhu v Ausburg

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija).


Preberite več...

Donacije

Zbiramo donatorje za obnovo slik in kipov
Preberite več...

Napoved dogodkov

Napoved dogajanja v župnij v prihodnjih mesecih
Preberite več...

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

6. NEDELJA MED LETOM

 
 

Številka: 7/12. 2. 2023

Leto: XXX

GODOVI MED TEDNOM: v ponedeljek sv. Kristina, vdova; v torek sv. Valentin (Zdravko), mučenec; v sredo sv. Klavdij, redovnik; v četrtek sv. Julijana, mučenka; v petek sv. Aleš, spokornik; v soboto sv. Heladij, škof; nedelja bo 7. NEDELJA MED LETOM – sv. Bonifacij, škof - leto A.

Če hočeš, boš izpolnjeval zapovedi. Verjetno se vsak pameten človek, ko dobi neko naročilo, najprej vpraša, koliko bo to, kar bo naredil, res dobro zanj in za ljudi okoli njega. Zapovedi izvršujemo v skladu s svojo voljo in hotenjem. To se nam zdi zrelo in dobro, kar verjetno tudi je. Vse premislimo, preden izvršimo. Tako za Izrael kakor za nas, ki sprejemamo Božje zapovedi, pa igra ključno vlogo pri zapovedih zaupanje, ali kot pravi Božja beseda: Zvestobo ohraniti je stvar tvoje dobre volje. Kdaj se namreč začne izpolnjevati zapoved? Odgovor je, da že prej, preden smo sploh slišali, kaj Bog želi od nas. Priznajmo si, da je naše izpolnjevanje Božje volje res nastavljeno že prej. Veliko je odvisno od tega, kakšne volje sem, ko prejmem zapoved, ko kdo želi, da nekaj naredim. Pri tem pa lahko stopim še korak dlje. Pravi kristjan se ob Božjem naročilu – njegovih zapovedih – ne bo v prvi vrsti spraševal, kaj nam Bog naroča, ampak bo v popolnem zaupanju v Božjo dobroto to, naj se še tako predrzno sliši, slepo izvršil. Bitje, ki je vnaprej odločeno, da bo izpolnjevalo Božjo voljo, je angel. Angelski zgled je torej, da sprejemamo Božja naročila  s sprejemljivimi ušesi brez dvomov. Kot dober otrok, ki popolnoma zaupa, da bo prav ravnal, če se bo držal očetovega naročila, ne glede na to, kaj pri tem mislijo drugi, pa naj se posmehujejo in zasramujejo – on s križa ne neha ljubiti. Ko Jezus razlaga zapovedi, dela prav to. Spusti se v temeljno zaupanje Očetu in nikakor ne v neki kompromis ugajanja. »Ne ubijaj« se tako začne že pri mali jezi, prešuštvo že v srcu, prisega že z vsako tvojo besedo. Bog je velik in »veruj vanj«, kot pravi prva zapoved, v svojem bistvu pomeni »zaupaj vanj«, »ljubi ga«. Obilne stvari, ki se jih niti ne zavedamo, je Gospod veličastva pripravil tistim, ki ga ljubijo. (Janez Žakelj, Magnificat)

 

S ponedeljkom, 13. 2. 2023, se zopet pričnejo veroučna srečanja. Po večerni maši je v župnišču srečanje Župnijskega pastoralnega sveta Smlednik.

V torek, 14. 2. 2023, je po večerni maši srečanje za starše 3. R. kot priprava na prvo sveto obhajilo. Pred srečanjem povabljeni k sveti maši. Po večerni maši je v prostorih Karitas srečanje Župnijske Karitas. Vabimo tudi nove prostovoljke in prostovoljce.

V petek, 17. 2. 2023, so po maši ministrantske vaje za začetnike.

V soboto, 18. 2. 2023: ČIŠČENJE IN KRAŠENJE: Moše od 21 do konca (2/2). Prosim, da se stalnim čistilkam, pridružite tudi ostali, posebno starši birmancev in prvoobhajancev – otroke in mladostnike pripeljite s seboj, da jih počasi navadite. Pri večerni maši sodelujejo bratje in sestre iz skupnosti Barka.

V nedeljo, 19. 2. 2023, je 7. nedelja med letom. Maši sta ob 7. in 9. uri. Pred obema mašama se moli rožni venec. Pred mašo ob 9. uri je molitev rožnega venca treba poživiti in povabljeni, da prej pridete v cerkev k molitvi.

Preko župnije se je naročila na Družino (4 osebe) in Ognjišče (10 oseb). Počasi bomo naredili, da boste ljudje verske časopise prejemali na domači naslov. Župnija ima naročenih nekaj več izvodov in kdor ni naročen, pa ta izvod vzame, je prav, da da dar zanj. Kdor pa res nima, naj ga pa vzame.

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija). Obiskali bomo še Herrenchiemsee (kraj pokristjanjenja Gorazda in Hotimirja), Munchen (Tehnični muzej in glavna cerkev), Passau (bavarske Benetke in vožnja z ladjico do sotočja treh rek: Donava, Inn, Ilz) in Marktl Am Inn (rojstni kraj rajnega zaslužnega papeža Benedikta XVI.). Točne informacije še sledijo.

Mednarodno ekumensko gibanje Svetovni molitveni dan se je uradno začelo leta 1927 v ZDA. Ženske so se začele pred tem združevati v molitvi za misijonarje, od tega leta naprej pa je to ekumensko gibanje, ki se je razširilo po vsem svetu, tako da zdaj deluje v več kot 150 državah. Osrednji dogodek je bogoslužje na prvi petek v marcu. Pripravljajo ga ženske vsako leto v drugi državi, k bogoslužju so pa povabljeni vsi. Seveda to pomeni, da v tem letu pri bogoslužju povsod tudi molijo za to državo in ljudi v njej. Letos je na vrsti Tajvan. Če vemo, s kakšnimi težavami se spopada, bomo goreče molili zanje. Da je to gibanje res Božje delo, se vidi tudi po tem, da je Božja beseda, izžrebana za državo, ki je izbrana za pripravo bogoslužja, popolnoma primerna za ljudi v tisti državi. Letos je svetopisemski odlomek iz Pavlovega pisma Efežanom 1,15–19 in iz tega odlomka je naslov bogoslužja Slišal sem o vaši veri. V Sloveniji je bilo bogoslužje prvič izvedeno leta 1999 v kapeli sv. Ane v Rogaški Slatini, Slovenke pa so pripravljale bogoslužje za leto 2019. Letos bo izvedeno v osmih krajih po Sloveniji, med njimi prvič tudi v Smledniku v župnijski cerkvi sv. Urha v petek, 3. marca, ob 19. uri. Po maši, ki bo ob 18. uri, bo pred bogoslužjem še kratka predstavitev Tajvana.

Novoletno Evropsko taizejsko srečanje mladih od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 v Ljubljani. Evropsko srečanje mladih - Katoliška mladina (katoliskamladina.si)

Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. 8. 2023 v Lizboni na Portugalskem. Na ta dogodek vabimo mlade iz naše župnije. Svetovni dan mladih - Lizbona 2023

Dekanijski duhovniki smo se dogovorili za dekanijsko srečanje prostovoljcev in prostovoljk Župnijskih Karitas, ki bo v soboto, 4. marca 2023, ob 10.00 v Adergasu. Gost srečanja bo g. Cveto Uršič. Zaključimo s kosilom ob 13.00. Cveto Uršič želi odziv prostovoljcev, o čem bi ga radi poslušali. Prosim, da člani omenjene skupine pripravite predloge. Bo tudi dekanijsko srečanje ŽPS - jev, ki bo na belo nedeljo, 16. 4. 2023, ob 15.00 v Dvorani Jožefa Kvasa v Cerkljah. Članom bo službo krstnega/birmanskega botra predstavil g. Klavdio Peterca. Pogostitev pripravijo člani ŽPS Cerklje.

MOLITVENI NAMEN: ZA ODPRTOST BOŽJI VOLJI V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU.

 

6. NEDELJA MED LETOM - LETO A

12. 2. 2023

7: za žive in rajne župljane

9: ++ starši Pahtev

6.30: rožni venec

8.30: rožni venec

PONEDELJEK

13. 2.

Valburga - 17: + Metod Bobnar, dar. Perkotovi

18: + Antonija Debeljak, 30. dan

Verouk

18.30: srečanje ŽPS Smlednik

TOREK

14. 2.

Hraše - 17: +++ Bobnar in Kumer

18: + Andrej Bonča, 30. dan

Verouk

18.30: srečanje ŽK

18.30: srečanje za starše 3. R.

SREDA

15. 2.

7: +++ Ivan in Julijana Čebašek ter vsi Španovi

 

verouk

ČETRTEK

16. 2.

Zbilje - 17: + Marija Šetina, 30. dan

18: + Daniel Kos

18.30: molitev pred Najsvetejšim

PETEK

17. 2.

18: + Tine in Ivana Govekar ter družina Komurka in brata

18.30: ministrantske vaje za začetnike

SOBOTA

18. 2.

18: za pozabljene duše

Čisti Moše 21 od konca (2/2)

18: sodeluje skupnost Barka

7. NEDELJA MED LETOM - LETO A

19. 2. 2023

7: za žive in rajne župljane

9: + Robert Jeraj

6.30: rožni venec

8.30: rožni venec