Prihajajoči dogodki
Ni dogodkov
Romanje k sv. Urhu v Ausburg

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija).


Preberite več...

Donacije

Zbiramo donatorje za obnovo slik in kipov
Preberite več...

Napoved dogodkov

Napoved dogajanja v župnij v prihodnjih mesecih
Preberite več...

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

3. NEDELJA MED LETOM – NEDELJA BOŽJE BESEDE

 
 

Številka: 4/22. 1. 2023

Leto: XXX 

GODOVI MED TEDNOM: v ponedeljek sv. Henrik, duhovnik; v torek sv. Frančišek Saleški, škof, cerkveni učitelj; v sredo SPREOBRNITEV APOSTOLA PAVLA, sv. Ananija, svetopisemski mož; v četrtek sv. Timotej in Tit, škofa; v petek sv. Angela Merici, ustanoviteljica uršulink; v soboto sv. Tomaž, cerkveni učitelj; nedelja bo 4. NEDELJA MED LETOM – sv. Valerij, škof - leto A.

Z Marijo poslušati Božjo Besedo. Vse se je začelo s poslušanjem, s poslušanjem Božje Besedo. Beseda ni šla mimo, ni zazvenela v prazno, ampak jo je ujelo Marijino uho, in to na tak način, da se je Beseda v Mariji učlovečila. Marija nas uči poslušati Božjo Besedo tako, da jo slišimo, da v njej prepoznamo ljubeči glas Gospoda, ki nas vabi na pot za njim. Marija nas uči poslušati Božjo Besedo z največjo pozornostjo. Ona je polna milosti, polna Svetega Duha, zato lahko posluša Besedo Boga z največjo pozornostjo. Ne privlači je nič drugega kot samo Božje. Marija nas vabi, da bi s klicanjem Svetega Duha tudi mi pridobili potrebno pozornost na Gospodovo Besedo. Preden začnemo brati Besedo, kličimo Svetega Duha skupaj z Marijo in ga prosimo, naj nas naredi pozorne, da bo imela Beseda v naših srcih dovolj prostora za rast. Pozornost je pomembna za drugi korak, ki nas ga uči Marija – poslušati s srcem. Najprej to pomeni imeti odprto srce za Boga. Odprto srce pomeni biti pripravljen slišati nekaj novega. Sprejeti nekaj, kar je drugačno od tistega, kar sem si sam zamislil. Marija ima odprto srce. Verjamem, da ni nikoli slutila da bo postala Božja Mati, in to na tak način. Odprto srce postane prostor za sprejemanje novosti Boga. Marija ni vsega takoj razumela, je pa ohranjala v srcu svete Besede, ki so prinesle vedno več svetlobe in moči. Sprejeti Besedo s srcem, jo v njem ohranjati ter na ta način ljubiti, to je Marijina šola. Tega se učimo v njeni šoli.

 

Med 23. in 25. 1. 2023 bo po spletu potekal 53. katehetski simpozij, ki se bo osredotočil na katehezo namenjeno odraslim, posebno staršev. Predavatelja bosta dr. Tadej Stegu in mag. Luka Mavrič. Več informacij: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ; 031/312-110.

V torek, 24. 1, 2023, goduje sv. Frančišek Saleški, ki je zavetnik katoliških novinarjev.

V sredo, 25. 1, 2023, je SPREOBRNJENJE APOSTOLA PAVLA. Maši sta ob 7. in 18. uri.

V četrtek, 26. 1. 2023, bo po večerni maši krajše češčenje Najsvetejšega.

V petek, 27. 1. 2023, so po večerni maši ministrantske vaje za ministrante začetnike. Vabimo tudi nove člane.

V soboto, 28. 1. 2023: ČIŠČENJE IN KRAŠENJE: Moše od 1 do 20 (1/2).

V nedeljo, 29. 1. 2023, je 4. nedelja med letom. Maši sta ob 7. in 9. uri.

ZAUPANJE: Slovenska Karitas v sklopu pomoči družinam in posameznikom v Sloveniji izvaja tudi poseben program – dobrodelna akcija Zaupanje -, ki je namenjen večjim pomočem. Svoj dar lahko prispevate na: Slovenska Karitas, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana; TRR: SI56 0214 0001 5556 761; Sklic: SI00 9040; Namen: Zaupanje. Iz srca hvala za vsak dar. Slovenska Karitas.

Škofijska klasična gimnazija in Jegličev dijaški dom v Šentvidu nad Ljubljano vabita na DAN ODPRTIH VRAT v soboto, 28. 1. 2023, med 9. in 13. uro. Dobrodošli mladi, starši in vsi, ki vas zanima življenje v Zavodu sv. Stanislava. Udeležili se boste lahko pouka na gimnaziji, spoznali številne obšolske dejavnosti in tudi pestro življenje v dijaškem domu. Vse podrobnejše informacije najdete  na spleti strani: stanislav.si. INFORMATIVNA DNEVA PA BOSTA v petek, 17. 2. 2023, ob 9. in 15. uri in v soboto, 18. 2. 2023, ob 9. uri.

Če koga zanima vpis na Gimnazijo Želimlje in Dom Janeza Boska, najdete podrobnejše informacije na spletnem naslovu www.zelimlje.si.

V tednu od 6. februarja 2023 potekajo zimske počitnice. Župnik bo organiziral petdevno romanje v Vatikan in Assisi. To bo od 6. 2. 2023 do 10. 2. 2023. Spali bomo v Sloveniku in se po Rimu in Vatikanu vozili s podzemno železnico. Zadnje dva dneva bomo v Assisiju. Šli bomo s kombijema. Sedaj je15 prijavljenih in dar je 290 €, ki jih sedaj prinesete, ker so hoteli že vsi rezervirani. Za prvi dan si pripravite hrano, ker je prvi obrok prvi dan večerje. Ostale dneve imamo zajtrk in večerjo. Denar rabite za spominke in kosilo. Poskrbite si tudi kakšno zavarovanje. Do sedaj jih je 14 potrdilo prijavo.

Novoletno Evropsko taizejsko srečanje mladih od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 v Ljubljani. Evropsko srečanje mladih - Katoliška mladina (katoliskamladina.si)

Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. 8. 2023 v Lizboni na Portugalskem. Na ta dogodek vabimo mlade iz naše župnije. Svetovni dan mladih - Lizbona 2023

V nekaj tednih bo izšla knjiga zanimivih, včasih tudi napetih avtobiografskih zgodb Milene Stare z naslovom Sledovi vrtnic. V njej so zapisane zgodbe o otroštvu, o mladosti dekleta, ki si je bolj kot karkoli drugega želelo iskrene, prave ljubezni, želelo si je imeti družino. To ji je bilo dano. Poleg tega ji je dano imeti prijatelje, s katerimi doživlja lepo in težko – in zna čutiti z njimi: se veseliti ali jokati. Poleg pripovedne proze so v knjigi tudi njene pesmi in enodejanke, ki so bile ob različnih priložnostih uprizorjene na odru domačega kulturnega društva. Knjigo lahko pri Marjeti Žebovec naročite v prednaročilu.

KRONIKA: Na praznik Gospodovega razglašenja oz. Sv. treh kraljev, 6. 1. 2023, ste dobri ljudje zbrali 296,00 €. V soboto, 14. 1. 2023, je bilo romanje v Suhadole pri Komendi, v Komendo in v Vodice. Na kosilu smo bili na Gori pri Komendi. Spoznavali smo lik sv. Urha, lik Petra Pavla Glavarja. V Komendi stoji spomenik posvečen zdravi pameti in kako prav bi bilo, da bi za zdravo pamet prosili vsak dan. Na romanje nas je šlo 20 romarjev in romaric. Prav je, da že tudi otroke navadimo na župnijska romanja. Prav je, da tudi poromate kot družina. V nedeljo, 15. 1. 2023, je ob 18. uri v cerkvi sv. Urha v Smledniku potekal koncert MePZ Cantemus iz Kamnika. Člani zbora so nam pripravili eno uro lepega koncerta. Na koncertu je bilo okoli 30 poslušalcev in poslušalk, žalostno je, da le-teh ni bilo več. Prav je tudi, da že otroke navajamo na kulturno udejstvovanje. Od ponedeljka, 16. 1. 2023, do četrtka, 19. 1. 2023, se je v župnikovih prostorih v 1. nadstropju župnišča (župnikova soba in pisarna ter hodnik med njima) nadaljevalo polaganje talne keramika in se je delo tudi dokončalo. Keramika se je položila in tudi zafugirala.  Luka je pod del talne keramike položil tudi električno talno gretje. Na ogled je prišel tudi malar, ki bo omenjene župnikove prostore prenovil in to delo bo stalo 500 €. Že obnovljeni in blagoslovljeni prostori so v 1. nadstropju župnišča (gospodinjina kopalnica in soba ter kuhinja – trije prostori, in hodnik pred temi tremi prostori) in zimska kapela v pritličju  župnišča.

MOLITVENI NAMEN: ZA EDINOST MED KRISTJANI.

 

3. NEDELJA MED LETOM - LETO A

22. 1. 2023

7: za žive in rajne župljane

9: v dober namen

Nedelja Božje besede

9: izročitev Svetega pisma birmanskim kandidatom

PONEDELJEK

23. 1.

18: + Metod Bobnar, dar. Zormanovi; (+ Marjan Zupančič)

verouk

TOREK

24. 1.

18: + Ludvik Čarman; (+ Anton Mali)

verouk

SREDA

25. 1.

7: za rajne po namenu očenašev

18: za ustreljene talce; (+ Vida Kosmač, dar. Šilarjevi)

verouk

SPREOBRNITEV AP. PAVLA

ČETRTEK

26. 1.

18: + starši Rozman in sestra Slavka Miler - Moše; (+ Marta Vidmar, dar. Maroltovi in Dežmanovi)

18.30: češčenje Najsvetejšega

 

PETEK

27. 1.

18: + Marija Hočevar, obl.; (+ Ivan Banič, dar. sosedi Rokavec)

18.30: ministrantske vaje za začetnike

SOBOTA

28. 1.

18: + Ivanka Barle, obl.

Čisti Moše 1 od 20 (1/2)

4. NEDELJA MED LETOM - LETO A

29. 1. 2023

7: za žive in rajne župljane

9: + Ivan Burgar, obl.