Prihajajoči dogodki
Ni dogodkov
Romanje k sv. Urhu v Ausburg

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija).


Preberite več...

Donacije

Zbiramo donatorje za obnovo slik in kipov
Preberite več...

Napoved dogodkov

Napoved dogajanja v župnij v prihodnjih mesecih
Preberite več...

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA

 
 

Številka: 2/8. 1. 2023

Leto: XXX

GODOVI MED TEDNOM: v ponedeljek sv. Julijan, mučenec; v torek sv. Gregor Niški, škof; v sredo sv. Pavlin Oglejski, škof; v četrtek sv. Tatjana (Tanja), mučenka; v petek sv. Hilarij, škofa; v soboto sv. Oton (Odon), redovnik; nedelja bo 2. NEDELJA MED LETOM – sv. Absalom, škof - leto A.

Bog in človek se spet pogovarjata. Božični čas se sklene z Jezusovim krstom in potrdi to, kar smo zrli v že sveti noči: Božji Sin si nadene vso našo slabotnost in izbere pot krhkosti in poslušnosti, ne pa poti moči in uveljavitve. Jezus je vstopil v ta svet kot služabnik. Ne vpije, ne kriči. Nalomljenega trsa ne lomi in tlečega stenja ne ugaša. Narodom deli pravico, slepim oči, jetnikom prostost, vklenjenim v temi luč. In vse to zaradi maziljenja s Svetim Duhom, kakor danes beremo v Matejevem evangeliju. Jezus pa pride, da bi se dal krstiti. Tega Janez ni predvidel. Krščeval je vso Judejo in prebivalce Jeruzalema ter oznanjal, da za njim pride močnejši, ki bo krščeval s Svetim Duhom in ognjem Jezus pa pride do Janeza, da bi se dal krstiti njemu. Nihče ne opazi nič posebnega: pač še eden, ki se je postavil v vrsto k Janezu Krstniku, da bi izpovedal svoje grehe in bil očiščen v reki Jordan. Janez pa ve in se upira: »Jaz bi se ti moral dati krstiti, pa ti hodiš k meni.« Jezus mu odgovarja: »Pusti zdaj, kajti spodobi se nama, da tako izpolniva vso pravičnost.« Ko Janez popusti in je Jezus krščen, se odprejo nebesa. Najnižja dolina na svetu se poveže z nebeškimi višavami zaradi Božjega Duha, ki se spušča kakor golob. Nebesa, prebivališče Boga, so bila prej zaprta: med nebesi in zemljo ni bilo komunikacije. Zdaj pa se odprejo in v moči Svetega Duha se vzpostavi komunikacija med nebesi in zemljo; Bog in človek se spet pogovarjata. In res se zasliši glas; glas, ki potrdi, da je Jezus Božji Sin, Ljubljeni. In da ima Oče nad njim veselje. Dvoje nam podarja današnja Božja beseda: sinovstvo in veselje. Komunikacija med Bogom in človekom je namreč vzpostavljena kot sinovstvo. Tudi za nas, ki smo s krstom prejeli duha posinovljenja. Tudi nad nami se razpirajo nebesa, ko se Sveti Duh udomači v naših srcih ter v njih kliče Aba, Oče. Komunikacija med nebesi in zemljo se izraža kot veselje, veselje evangelija; ker se tudi mi imenujemo in smo ljubljeni Božji otroci.

 

S ponedeljkom, 9. 1. 2023, se zopet pričnejo veroučna srečanja. Po večerni maši je v župnišču srečanje ŽPS Smlednik.

V torek, 10. 1, 2023, je po večerni maši srečanje Župnijske Karitas Smlednik. Vabimo tudi nove prostovoljce in prostovoljke.

V četrtek, 12. 1. 2023, bo po večerni maši krajše češčenje Najsvetejšega.

V petek, 13. 1. 2023, so ob 16. uri ministrantske za začetnike. Dopoldne obiskujem bolne, onemogle in ostarele, ker je v prvem tednu odpadlo zaradi moje bolezni.

V soboto, 14. 1. 2023: ČIŠČENJE IN KRAŠANJE: Zbilje od 1 do 12 (1/2). Ob 8.30 izpred cerkve sv. Urha krene »avtobus« na krajše župnijsko romanje Smlednik – Suhadole pri Komendi (tu je oltar iz stare župnijske cerkve iz Smlednik – maša ob 9. uri) – Komenda (ogled jaslic, kosilo) – Vodice (ogled jaslice) – Smlednik). Prijave še pobiramo. Dar je 32 €.

V nedeljo, 15. 1. 2023, je 2. nedelja med letom. Maši sta ob 7. in 9. uri. Ob 18. uri ste vljudno vabljeni na božični koncert MePZ Cantemus iz Kamnika, ki se bo predstavil v naši župnijski cerkvi. Vstop je prost.

V soboto, 21. 1.  2023, je po večerni maši literarno - glasbeni recital Odmevi Svetega pisma v slovenski poeziji. Lepo vabljeni.  

V tednu od 6. februarja 2023 potekajo zimske počitnice. Župnik bo organiziral petdevno romanje v Vatikan in Assisi. To bo od 6. 2. 2023 do 10. 2. 2023. Spali bomo v Sloveniku in se po RImu in Vatikanu vozili s podzemno železnico. Zadnje dva dneva bomo v Assisiju. Šli bomo s kombijem, zato se čimprej prijavite. Dodatne informacije še pridejo, prijave že pobiram. Do sedaj je15 prijavljenih. Ko se bo en kombi napolnil, bomo napolnili še drugi kombi, če bo dovolj prijav. Prosim, da se prijavite čimprej, ker je potem potrebno poiskati prenočišče v Assisiju in ga rezervirati. Da bo romanje bolj doživeto, zato bo manjše število romarjev.

Sporočam veselo novice, da bo naslednje novoletno Evropsko taizejsko srečanje mladih od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 potekalo v Ljubljani. Ljubljana bo gostila 46. Evropsko srečanje mladih | Katoliška cerkev (katoliska-cerkev.si) Evropsko srečanje mladih - Katoliška mladina (katoliskamladina.si)

Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. 8. 2023 v Lizboni na Portugalskem. Gre za največji katoliški dogodek za mlade ter odločno priložnost za srečanje mladih s Kristusom in mladimi katoličani iz vsega sveta. Na ta dogodek vabimo mlade iz naše župnije. Svetovni dan mladih - Lizbona 2023

Rahelin vinigrad, psihološko in duhovno potovanje k ozdravitvi po splavu. www.rahelinvinograd. Si; katarinaVrahelinvinograd.si (069 621 009; Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. (064 178 014). Tudi jaz te ne obsojam (Jn 8). Duhovne vaje 30. 6. -2. 7. 2023 oz. 27. – 29. 10. 2023. Če je žalovanje po splavu del vašega življenja, potem niste sami.

V njegovem objemu (spontani splav, bolezen, nesreča, samomor, mrtvorojen ali druga smrt otroka. Smrt pusti bolečino, ki je sami ne moremo ozdraviti. Ljubezen pusti spomin, ki ga nihče ne more ukrasti. Samo Jezus lahko našo bolečino ozdravi in preobrazi v upanje. Duhovne vaje za starše z izkušnjo izgube otroka: 20. – 22. 1. 2023 oz. 17. – 19. 11. 2023. Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ; www.vnjegovem objemu.si; 069 621 009.

KRONIKA: Gospodar življenja je k sebi poklical Andreja Bonča. Ker je bil zvest pritrkovalec, se mu župnija za to zahvaljuje. Gospod, daj mu večni pokoj in večna luč naj mu sveti. Amen.

MOLITVENI NAMEN: ZA BLAGOSLOV V NOVEM LETU.

NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA - LETO A

8. 1. 2023

7: za žive in rajne župljane

9: + Adolf Zupančič, obl.

 

PONEDELJEK

9. 1.

Valburga - 17: + Vida Kosmač, 30. dan

18: + Ivan Banič, dar. družina Grabec

verouk

18.30: srečanje ŽPS

TOREK

10. 1.

18: + Vinko Vodopivec; (++ Marjana in Lovro Grajzar)

verouk

18.30: srečanje ŽK

SREDA

11. 1.

18: + Andrej Bonča, 7. dan

verouk

ČETRTEK

12. 1.

18: +++ stari starši Franc in Marjana Tršan ter Ivan in Cilka Traven

18.30: češčenje Najsvetejšega

 

PETEK

13. 1.

18: + Marija Žavbi, dar. Martinkovi

dopoldne: obiskujem bolnike

16: min. vaje za začetnike

SOBOTA

14. 1.

Suhadole/Komenda – 9: za žive in rajne župljane

18: + Roman Kosec, obl.

Čisti Zbilje 1 od 12 (1/2)

8.30: župnijsko romanje

2. NEDELJA MED LETOM - LETO A

15. 1. 2023

7: za žive in rajne župljane

9: + Pavla Rajec, obl.

18: božični koncert