Namenitev dela dohodnine

Davčni zavezanci lahko del dohodnine namenite župniji Smlednik.


Preberite več...

Donacija za obnovo križevega pota v cerkvi sv. Urha

Zbiramo donatorje za obnovo križevega pota v cerkvi sv. Urha.


Preberite več...

Prihajajoči dogodki
Čet, 08 Dec 2022 ob 18:30

Adoracija po sv.maši

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

24. NEDELJA MED LETOM, NEDELJA MLADIH

 
 

Številka: 37/11. 09. 2022                                                                                 Leto: XXIX


GODOVI MED TEDNOM: v ponedeljek Marijino ime, sv. Tacijan, mučenec; v torek sv. Janez Zlatousti, škof, cerkveni učitelj; v sredo Povišanje sv. Križa, sv. Papas, mučenec; v četrtek Žalostna Mati Božja, sv. Valerijan, mučenec; v petek sv. Kornelij, papež, in Ciprijan, škof, mučenec; v soboto sv. Robert Bellarmino, škof, cerkveni učitelj; nedelja bo 25. navadna v cerkvenem letu – nedelja svetniških kandidatov – sv. Jožef Kupertinski, duhovnik, redovnik.

V nedeljo je nedelja mladih. Njim in vsem nam velja Kristusovo povabilo Pavlu: Vstani! Dragi mladi! Ne morete ostati na tleh in se »smiliti samim sebi«, čaka vas poslanstvo! Tudi ti si lahko priča del, ki jih je Jezus začel uresničevati v tebi. Zato ti v Kristusovem imenu pravim: 1. Vstani in pričuj o svoji izkušnji slepca, ki je srečal svetlobo, ki je videl Božjo dobroto in lepoto v samem sebi, v drugih in v občestvu Cerkve, ki premaga vsako osamljenost. 2. Vstani in pričuj o ljubezni in spoštovanju, ki ga lahko vzpostavimo v človeških odnosih, v družinskem življenju, v dialogu med starši in otroki, med mladimi in starimi. 3. Vstani in brani družbeno pravičnost, resnico in pravšnjost, človekove pravice, preganjane, uboge in ranljive, tiste, ki v družbi nimajo glasu, migrante. 4. Vstani in pričuj za nov pogled, ki ti omogoča videti stvarstvo z očmi, polnimi čudenja, ti omogoča prepoznati zemljo kot naš skupni dom in ti da pogum, da braniš celostno ekologijo. 5. Vstani in pričaj, da se lahko neuspešna bivanja obnovijo, da osebe, ki so mrtve v duhu, lahko vstanejo, da zasužnjeni lahko postanejo svobodni, da srca, ki jih stiska žalost, najdejo upanje. 6. Vstani in z veseljem pričuj, da Kristus živi! Razširjaj njegovo sporočilo ljubezni in odrešenja med svoje sovrstnike, v šoli, na univerzi, pri delu, v digitalnem svetu, povsod. Gospod, Cerkev in papež zaupajo v vas in vas postavljajo za priče mnogih drugim mladim, ki jih srečujete na »poteh Damaska« našega časa. Ne pozabite: »Če je kdo zares izkusil odrešilno Božjo ljubezen, ne potrebuje veliko pripravljalnega časa, da se odpravi oznanjat. Ne more čakati, da mu bodo dodelili veliko pouka ali dali dolga navodila. Vsak kristjan je misijonar toliko, kolikor se je srečal z Božjo ljubeznijo v Jezusu Kristusu.« (Apostolska spodbuda Veselje evangelija, 120).

 

V ponedeljek, 12. 9. 2022, je po večerni maši v župnišču srečanje ŽPS Smlednik

V četrtek, 15. 9., je po večerni maši v kapeli krajše češčenje Najsvetejšega.

V soboto, 17. 9.: ČIŠČENJE IN KRAŠENJE: Valburga, od 1 do 15 (2/2). Je Stična mladih 2022 z naslovom Izberi vihar. Vse informacije najdete na spletni strani Katoliške mladine stična.net. Za našo dekanijo gre avtobus iz Šenčurja ob 9.30 uri. Prispevek za mlade je 15 € (vstopnina + avtobus). Kdor bo šel naj se prijavi domačemu župniku do torka do 20 ure. Odhod iz Stične pa je kmalu po 21. uri. Vstopnina na licu mesta v Stični pa je 12 €. Lepo vabljeni.

Krsti bodo v oktobru bodo 9. 10. 2022 po sveti maši. Priprava pa bodo 1. 10. ob 10. uri v župnišču.

V letu 2022 Družina praznuje 70-letnico izhajanja. Vabimo vas, da se ustavite ob izhodu, vzamete vabilo Družine (brez plačen izvod in voščilnico), ter jim pošljete svoj naslov, na katerega vam bodo Družino pošiljali en mesec brezplačno. Če naročnik pa spodbudite še druge, ki družine še ne berejo. Vabljeni tudi, da se naročite na Mavrico za otroke in na Najst (revija za mlade). Za bogato duhovno življenje je pomembno duhovno ter kvalitetno branje.

 

V Društvu prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote, ki je humanitarna organizacija in dela predvsem z brezdomci in družinami v stiski, so tudi letos pripravili Vincencijev koledar,  tokrat na temo "ODPRI SRCE ZA NESKONČNOST", ki je bilo geslo njihovega lanskega oratorija o bl. Carlu Acutisu. Razmišljali so, da se neskončnost skriva v vsakdanjem življenju, iskanju svobode, srečevanju z bližnjimi, prizadevanju za dobro, preizkušnjah in še marsičem. S sredstvi, ki ste jih pomagali zbrati v preteklih akcijah, je junija lani stekla gradnja hiše, ki je sedaj pod streho in ima že vgrajena okna. Z ugodnimi ponudniki in prostovoljnim delom si bodo v društvu prizadevali hišo opremiti s čim nižjimi stroški. Ko bo gradnja končana, pa bo prva skrb iz hiše ustvariti dom za prostovoljce, ki želijo najti pot v polno in odgovorno življenje. Prispevek za koledar znaša 10 evrov. Zbrana sredstva pa bodo namenjena delu z mladimi. Akcijo lahko podprete tudi z nakazilom sredstev na sledeči TRR: SI56 6100 0001 6125 821. Hvala za prijaznost! Vse dobro. Andreja Ličen

 

KRONIKA: Bog je  večno življenje poklical Marto Vidmar. Gospod Bog, daj ji večni pokoj in večna luč naj ji sveti. Naj počiva v miru. Amen.

V nedeljo, 4. 9. 2022, je bilo žegnanje v Zbiljah. Dobri ljudje ste za to cerkev zbrali 476,14 € (356,14 € je šlo na blagajno te p. c., 120 € je šlo za tekoče stroške). Bog vas blagoslovi.

V ponedeljek, 5. 9. 2022 je RTV snemal oddajo o trgu sv. Urha in o vaškem vrtu. Bog vam povrni za skrb za ta vrt.

MOLITVENI NAMEN: ZA MLADE IN DUHOVNO RAST MLADIH IZ NAŠE ŽUPNIJE.

 

24. NAV. NEDELJA

11. 9.

7: za žive in rajne župljane

9: ++ Stane in Francka Jenkole

PONEDELJEK

12. 9.

18.30: + Marjeta Starc

Po maši seja ŽPS Smlednik

Verouk: 13.45 – 14.30 (3. R.); 14.45 - 15.30 (9. R.); 15.35 -16.20 (7. R.); 16.25 – 17.10 (8. R.)

TOREK

13. 9.

18.30: + Marija Kne

Verouk: 17.15 – 18.00 (6. R.)

SREDA

14. 9.

7: po namenu T.

Verouk: 14.00 – 14.45 (4. R.); 14.45 -15.30 (5. R.); 15.35 – 16.20 (2. R.); 16.30 – 17.10 (1. R.)

ČETRTEK

15. 9.

17.30 Hraše: + Alojzij Vesel, 30. dan

18.30 : +++ iz družine Cvek

19: adoracija

PETEK

16. 9.

18.30: + Edvard Žavbi

 

SOBOTA

17. 9.

18.30: + Anton Mali

Stična mladih 2022

24. NAV. NEDELJA

18. 9.

7: za žive in rajne župljane

9: + Miha Jeraj