Prihajajoči dogodki
Ni dogodkov
Oratorij 2023 v Smledniku
Romanje k sv. Urhu v Ausburg

Od 13. do 15. oktobra 2023 bo župnijsko romanje k sv. Urhu v Ausburg (Nemčija).


Preberite več...

Napoved dogodkov

Napoved dogajanja v župnij v prihodnjih mesecih
Preberite več...

Donacije

Zbiramo donatorje za ozvočenje v cerkvi sv.Urha
Preberite več...

Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Sinoda 2021-2023

Sinoda 2021-2023

Iskalnik
 

18. NAVADNA NEDELJA

 
 

31.7.2022      ŠTEVILKA: 31

 GODOVI TEDNA: v ponedeljek sv. Alfonz Ligvorij, škof, cerkveni učitelj, v torek sv. Evzebij iz Vercellija, škof, v sredo sv. Martin, menih, v četrtek sv. Janez Marija Vianej, arški župnik, v petek Marija Snežna (Nives), v soboto praznik Jezusovega spremenjenja na gori, nedelja bo 19. navadna v cerkvenem letu.

 Poletje je v polnem zamahu, kar vsi ljudje krepko občutimo. Letošnja vročina in z njo tudi suša je rekordna. Požari na Krasu in drugod po Evropi so največkrat posledica človekove neuravnovešene sle po totalnem izkoriščanju narave. Vse, kar se dogaja pa je lahko tudi Božji opomin, da naj vendarle začnemo živeti drugače. Gospod Bog je človeku ob stvarjenju rekel: »Gospoduje naj ribam morja in pticam neba, živini in vsej zemlji … …(1Mojz 1, 26). Ko danes poslovneži sklepajo pogodbe, ob koncu zapišejo, da bodo vse delali po vzoru dobrega gospodarja. Pa res delajo tako?  Največkrat ne! Dober gospodar pazi na uravnovešenost med dohodki in izdatki. Človek pa danes želi od narave samo, da mu služi, in jo izčrpava do skrajnih meja. Posledice takega negospodarnega odnosa do zemlje in njenih dobrin so vidne. Cerkev je v pomladnih mesecih predpisala posebne molitvene dneve, ko verni ljudje prosimo za zdravo vreme in dobro letino. Križev teden ali prošnji dnevi, se ti dnevi molitve imenujejo. Toda, koliko ljudi pa pride na te dneve k sveti maši in procesijam, kjer so še ostale? Kakor da je vse odvisno od nas ljudi, kako se bo narava »obnašala«. In še res je. Brez prošnje k Stvarniku, brez vere, človekovo delo nima blagoslova in tako se ne smemo čuditi suši, požarom, visoki vročini, kar je v veliki meri  posledica taljenja ledenikov na skrajnem severu in jugu sveta. Svet se bo moral vrniti k Bogu, k priznavanju njegove suverenosti nad človekom in stvarstvom, drugače nas čaka žalosten konec, ljudi in sveta. Je pa vendarle vsaj ena svetla slika, ki jo v teh dneh lahko spremljamo in vidimo po naših medijih. To je pripravljenost mnogih dobrih ljudi, gasilcev, vojske, mladih, prostovoljcev, ki so sami sebe ponudili, da rešujejo gozdove in domačije pred uničevalnim ognjem. Naj nam bodo ti ljudje vzor, kako bi morali biti vsi kristjani pripravljeni priskočiti v nesrečah človeku v pomoč. Naj Gospod obilno nagradi in blagoslovi vse te dobre ljudi, ki s svojimi dejanji pričajo za svojo vero, pa čeprav morda pravijo, da niso verni. »pokaži mi svojo vero brez del in jaz ti bom pokazal vero iz svojih del« (Jak 2, 18).

 Novi gospod župnik David Jenstrle bo jutri začel  svojo službo v smledniški župniji. Slovesna umestitev novega župnika bo v nedeljo, 14. avgusta pri sv. maši ob 7. uri. Naj ga na novi službeni duhovniški poti spremlja Jezusov in Marijin blagoslov.

 Vsem, ki se nameravate udeležiti župnijskega peš romanja na Brezje sporočamo, da bo to v petek, 12. avgusta, ura odhoda iz Smlednika bo objavljena v Oznanilih naslednjo nedeljo.

 Danes teden (7.8.2022)bo žegnanje v Hrašah. Sveta maša bo tam ob 10. uri.

MOLITEVNI NAMEN: »za vse pastirje Cerkve, da bi jih pri njihovem delu vodil Sveti Duh«

SOBOTA

30.7.

18.30: +Ivanka Goljevšček

18. N.N.

31.7.

7: za žive in umrle župljane

9: Marija Hočevar

PONED.

1.8.

18.30: +Edvard Žavbi

TOREK

2.8.

18.30: +Franc in Ivanka Zor

SREDA

3.8.

7: Anica Škulj in Manca Srebrnjak

ČETRTEK

4.8.

18.30: +Stane Grajzar

PETEK

5.8.

18.30: +druž. Kumer in Bobnar

SOBOTA

6.8.

18.30: +Franc in Štefka Sešek

19. N.N.

7.8.

7: za žive in umrle župljane

9: za dež

10: žegnanje v Hrašah