Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Prihajajoči dogodki
Ni dogodkov
Iskalnik
 

KRISTUS KRALJ

 
 

21.11.2021    LETO: XVIII    ŠTEVILKA: 47

 GODOVI TEDNA: v ponedeljek sv. Cecilija, muč., zavetnica cerkvene glasbe, v torek sv. Klemen I., papež, muč., v sredo sv. Andrej Dung Lac in vietnamski muč., v četrtek sv. Katarina Aleksandrijska, muč.,v petek sv. Valerijan Oglejski, škof,  v soboto sv. Virgil in Modest, karantanska misijonarja, nedelja bo prva adventna in z njo začetek novega bogoslužnega leta.

 Z današnjo nedeljo sklepamo staro bogoslužno leto, ki se bo dokončno poslovilo ta teden v soboto, pred prvo adventno nedeljo. Cerkev je Kristusa za kralja vesoljstva priznavala že v najzgodnejših veroizpovedih in s tem poudarjala, da ima Kristus kot Božji Sin in Odrešenik sveta, po svojem vnebohodu najvišjo čast in oblast nad človeštvom in zgodovino. – Božje kraljestvo pomeni dokončno izpolnitev človekovega hrepenenja po Bogu in željo, da bi mogel biti združen in povezan z Bogom. Ob dovršitvi sveta se bo Kristusovo gospostvo z njegovim drugim prihodom razodelo v dokončnem odrešenju ljudi in v preoblikovanju ustvarjenega sveta. Drugi Kristusov prihod za kristjane ni razlog za strah in tesnobo, ampak predvsem povod za upanje, veselje in hrepenenje. Dnevi Kristusovega življenja nas spominjajo na Kristusovo darovanje za ljudi in njegovo poslanstvo na zemlji, praznik Kristusa Kralja pa na zgodovino odrešenja in (ne)vidno Božje delovanje v času. Jezusovo kraljevanje se je začelo uresničevati z Jezusovo smrtjo in poveličanjem, v vsem sijaju in moči pa se bo izkazalo in uveljavilo ob koncu časov.

 Prihodnja nedelja bo tudi »nedelja Karitas«. V tem tednu se bodo zvrstili razni priložnostni dogodki, koncerti, srečanja in podobno. Zaradi nevarnosti okužbe bo vse to na žalost okrnjeno. Vse o tej temi si boste lahko ta teden ogledali tudi na TV oddajah, tudi na medvoški TV.

 Naša Karitas nam je poslala ob nedelji Karitas svoj  prispevek:

Pred nami je TEDEN KARITAS, ki nas bo nagovarjal z geslom »SRCE, KI SPREJEMA«. Ob tem dogodku vsa vabimo: SLOVENSKA KARITAS: dobrodelni koncert v Celju, v sredo, 24, novembra ob 20. uri v dvorani Golovec. Oddajo bo mogoče spremljati le po TV SLO, Radio Ognjišče in Radio Slovenija.  NA OBČINSKI RAVNI: v nedeljo, 28.11., bo na lokalni televiziji oddaja KLIC DOBROTE, od 16.30. ure dalje.

 Na 1.adventno nedeljo bo pri sobotni in pri obeh nedeljskih sv. mašah NABIRKA ZA POTREBE DRUŽIN V STISKI. Že vnaprej hvala za vaše darove in podporo.

 Ker g. župnika od ponedeljka do sobote ne bo doma, bodo delavniške sv. maše le v torek (zjutraj) in četrtek (zvečer). V torek bo v ljubljanski stolnici ob 18.30. uri slovesnost umestitve dveh že imenovanih novih častnih kanonikov, eden od njih je tudi vaš župnik Tomaž. Vstop v stolnico bo mogoč samo s predložitvijo PCT in osebnega dokumenta!

ČIŠČENJE,KRAŠENJE bo ta teden na skrbi vernikov iz Moš, štev. 33 do 43.

MOLITVENI NAMEN: »za uboge in bolne«

SOBOTA

20.11.

18: +Vika Karun

KRIST.KR.

21.11.

7: za žive in umrle župljane

9: +Jože Slatnar

PONED.

22.11.

    -

TOREK

23.11.

7: +Ada Ribič

sv. maša ob 7. uri !!

SREDA

24.11.

-

ČETRTEK

25.11.

18: po namenu

PETEK

26.11.

-

SOBOTA

27.11.

18: +Marija in Jakob Oblak

1.ADV.N.

28.11.

7: za žive in umrle župljane

9: +Vinko in starši Globočnik