Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Prihajajoči dogodki
Ned, 09 Maj 2021 ob 18:30

Šmarnice 2021

Iskalnik
 

CVETNA NEDELJA

 
 

28.3.2021    LETO: XXVIII    ŠTEVILKA: 13

 GODOVI TEDNA: v ponedeljek sv. Bertold, v torek sv. Amadej, v sredo sv. Kornelija, muč., v petek sv. Frančišek Pavelski, v nedeljo velika noč, praznik Jezusovega vstajenja, največji krščanski praznik.

 Z današnjo nedeljo vstopamo v VELIKI TEDEN Gospodovega trpljenja, smrti in vstajenja. Zaradi epidemije bomo tudi letos primorani doživljati velikonočne praznike na poseben način. Kako bo mogoče izvajati bogoslužja velikega tedna, do tega trenutka še ni znano, po napovedih bo državni vrh omejitve in ostalo, kar bo določalo naše življenje (tudi versko), razglasil šele danes proti večeru, na seji najvišjega državnega vrha.  Možne so različne oblike zaostrovanja ukrepov. Ker zanje še ne vemo, naj v trenutni situaciji navedemo dve obliki, kako naj v primežu protivirusnih ukrepov, potekajo bogoslužja velikega tedna v naši cerkvi.

1.(če bodo še naprej veljala trenutna pravila glede zbiranja ljudi):

Na vse dni, od velikega četrtka do (vključno)velike noči bomo smeli sprejeti v cerkev samo 30 posameznikov ali tudi več, če boste prišli člani istega gospodinjstva. V cerkvi boste posamezniki sedeli v vsaki drugi klopi, eden desno, drugi levo. Člani istega gospodinjstva boste sedeli lahko skupaj (če vas bo več tudi v klopi takoj za vami), vendar bo v obeh primerih, tako med posamezniki kot med celo skupino iz istega gospodinjstva in drugimi verniki, potrebna distanca ene klopi. Vsi boste sedeli, stati ne bo smel nihče!  Pred vhodom v cerkev boste prejeli listke, teh bo samo 30, kolikor je dovoljeno število obiskovalcev v cerkvi. Listke boste prejeli posamezniki, in 1 listek tudi cele skupine iz istega gospodinjstva. – Če vas bo prišlo k bogoslužju več, boste morali ostati zunaj. Za vse te bo zunaj že pred bogoslužjem v cerkvi poskrbljeno za sveto obhajilo, vendar vas ne bo smelo biti pred cerkvijo več kot 10. Če vas bo več, ostali počakajte morda kar v avtomobilih in ko bo prvih deset obhajanih, pristopite še ostali. Seveda boste morali upoštevati vse predpise glede mask in distance!!

 Na veliko soboto bom blagoslovil velikonočni ogenj (zasebno), po njega lahko prihajate od 7. ure dalje!

Na veliko noč vstajenja s procesijo ne bo, bodo pa dopoldan tri svete maše: ob 7., 9. in 10. uri. Če je le mogoče, pridite po sledečem redu: ob 7: Smlednik, Hraše; ob 9: Zbilje, Valburga; ob 10: Moše. Bo pa veljalo omenjeno pravilo: 30 posameznikov ali tudi več, iz istega gospodinjstva,v cerkvi ne bo smel nobeden stati. MOLITVENE URE NA VELIKO SOBOTO bodo od 7. do 12. ure. Pridite kadarkoli, le upoštevati morate predpis 30 oseb z obstoječo medsebojno razdaljo 1,5 m (v cerkvi).  

BLAGOSLOV JEDIL (na veliko soboto): Vsi verniki pridite s košarami do glavne ceste. Ob 15. uri bom opravil (kratko) molitev blagoslova jedil v cerkvi, nato pa z avtomobilom obkrožil vso župnijo po glavnih cestah: iz župnišča do Berganta, nato mimo Pangeljčkovih do ceste Tacen-Kranj, nato na križišču v Valburgi desno proti Hrašam. Od tam nazaj po cesti vse do Zbilj (in Žej). Od tam nazaj čez zbiljski most do Dragočajne in Moš in  skozi Valburgo. Jedila bodo blagoslovljena kljub razdalji, saj za Boga ta sploh ni pomembna.

2. Če bo dovoljeno bogoslužje zunaj cerkve, bodo veljala naslednja pravila: Zagotovljeno bo moralo biti 10 m2 na enega udeleženca, za vse iz istega gospodinjstva več. Med udeleženci bo morala biti razdalja vsaj 2  metra.

3. V primeru »lock down-a«, bo seveda popolna zapora bogoslužij, veliki teden bomo morali spremljati virtualno po Tv ali drugih elektronskih medijih. Sam pa bom opravljal vse dni bogoslužja zasebno. Če bo dovoljeno priti vsaj k svetemu obhajilu, bo to v tem primeru na veliko noč ob 9. uri.

 Danes ob 17. uri boste lahko pristopili k SVETI SPOVEDI.

 Če ne bodo »lock down-a« (zapore), bodo ta teden bogoslužja vsak dan , razen srede, ob 18. uri. V sredo bo ob 16. uri bo ČIŠČENJE CERKVE! Lepo vabljeni, da se ga udeležite.

 Na žalost vse, kar bomo ta teden doživljali, ne bo »v prid« našemu velikonočnemu razpoloženju, vendar pa, velika noč naj bo predvsem v naših srcih. Trdne vere, veselja in zvestobe Jezusu ne more in ne sme pokvariti noben razlog. Zato že vnaprej vsi, ki imamo na skrbi življenje naše župnije, župnik Tomaž s člani župnijskega pastoralnega sveta in  drugi sodelavci, vsem vam, dragi župljani želimo blagoslovljene, zdrave in vesele velikonočne praznike.

CVETNA NED.

28.3.

7: za žive in umrle župljane

9: po namenu

17: spovedovanje

PONED.

29.3.

18: Marija Bobnar

TOREK

30.3.

18: +starši in brata Vrbek

SREDA

31.3.

7: +Klemen Iskra

16: čiščenje cerkve

ČETRTEK

1.4.

18: +Manca Voljčič in starši

                      Jenko

PETEK

2.4.

-

SOBOTA

3.4.

+Vinko Tršan

blagoslov jedil (počakajte cestah ob 15. Uri)

VELIKA NOČ

4.4.

7: za žive in umrle župljane

9: po namenu

10: po namenu

vstajenja in procesije ne bo!

MOLITVENI NAMEN: »za vse trpeče in ostarele«