Križev pot - KALVARIJA

Križev pot Smlednik

Prihajajoči dogodki
Ned, 09 Maj 2021 ob 18:30

Šmarnice 2021

Iskalnik
 

32. NAVADNA – ZAHVALNA NEDELJA

 
 

 8.11.2020    LETO: XXVII     ŠTEVILKA: 45

 GODOVI TEDNA: v ponedeljek Posvetitev lateranske bazilike (papeževe stolnice), v torek sv. Leon Veliki, papež, v sredo sv. Martin iz Toursa, v četrtek sv. Jozafat Kunčević, v petek sv. Stanislav Kostka, v soboto sv. Nikolaj Tavelič, nedelja bo 33. navadna v cerkvenem letu.

 Kdaj bomo lahko začeli spet živeti normalno življenje? To vprašanje si v tem težkem času gotovo zastavlja vsak izmed nas. To kar doživljamo ob pandemiji korona virusa 19, ne pomnijo mnoge generacije, niti najstarejši med nami ne, pa tudi ljudje generacij, ki so že umrli ne. Hvaležni moramo biti vsem, ki se v teh težkih dneh trudijo, da bi se pandemija čim prej končala. Mnogi, zlasti mlajši, nimajo zdravega odnosa do tega problema. Namesto da bi po svojih močeh podprli delo zdravstvenega osebja in vlade, s svojimi neodgovornimi shodi, ki ,kakor smo doživljali pretekli četrtek, ignorirajo vse potrebne ukrepe in se poleg tega še obnašajo brutalno. Ali res ti ljudje mislijo, da je virus izmišljotina? Ali mora res umreti cela množica ljudi iz njihovih vrst zaradi te bolezni, da bodo spoznali, da to ni čas protestov na ulicah, zlasti ne, ker pri tem ti ljudje ne upoštevajo nobenih obveznih ukrepov?!  Priporočam, da v naše molitve vključimo tudi te neodgovorne ljudi in prosimo zanje, da bi jim Sveti Duh dal pravo spoznanje. V teh dneh je bila že večkrat ponovljena misel iz dni našega osamosvajanja: »kakor smo bili enotni v tistih dneh, bodimo enotni tudi danes, da skupaj, odgovorno, premagamo širjenje te bolezni.«

V tem tednu se bodo nekateri ukrepi sprostili (o tem mediji), glede zbiranja in prepovedanega prehajanja v drugo občino, pa še ne. Tudi javno bogoslužje še vedno ni dovoljeno, zato bomo morali še nekaj časa potrpeti in si nabirati duhovne sile doma v molitvi in sodelovanju pri bogoslužju pred TV sprejemnikom, ali preko interneta. Naj nam ta »abstinenca« fizičnega prisostvovanja pri svetih mašah, pomnoži željo, da bi se lahko spet čim prej zbirali kot občestvo Cerkve v Smledniku, ob praznovanju evharistije.

 Kdor želi, zlasti ob nedeljah, prejeti sveto obhajilo, naj mi to sporoči po telefonu: 041 692 888), vsaj dan prej. Skupnega obhajanja ne bo!

 Danes se, na zahvalno nedeljo, spomnimo dolžnosti, ki jo imamo, do vseh naših dobrotnikov, predvsem pa do Božje ljubezni, ki nas na vsakem našem koraku,  neprestano zasipa z milostmi, ljubeznijo in odpuščanjem.

 Hvala pa tudi vsem, ki se v naši župniji z veseljem udejstvujete, na različnih področjih župnijskega življenja. Vsem dobrotnikom župnije naj dobri Bog podari svoje nebeške darove, vas varuje in podari darove Svetega Duha.

 Tudi sam se vam zahvaljujem za vso pozornost, za vse vaše molitve zame in za vse darove, ki ste mi jih, zlasti ob moji zlati maši in kasneje ob 75 letnici življenja, izročili. Hvala pa tudi vsem, ki mi v teh dneh prinašate hrano. V normalnih časih grem večkrat  na kosilo kar v bližnjo gostilno, trenutno pa, kot vemo, to ni mogoče.

Še vedno sprejemam vaše želje za molitve za rajne (napišite jih na papir in vrzite skozi režo na vratih v župnišče). Sveti sedež je podaljšal možnost prejema popolnega odpustka, ki ga lahko darujemo za naše rajne, do konca novembra. Pogoji so sveta spoved (ko bo za to priložnost), sveto obhajilo in obisk pokopališča ali cerkve.

 Ker moram vsako nedeljo in zapovedani praznik maševati za žive in rajne župljane,  moram že sprejete mašne namene za sv.m. ob 9. uri, prenesti na kasnejše datume! Brez prisotnega ljudstva ne smem imeti dveh sv. maš! Prosim za razumevanje!

 MOLITVENI NAMEN: »za vse rajne , umorjene v terorističnih napadih«

SOBOTA

7.11.

+Franc Irt

ZAHVAL.N.

8.11.

za žive in umrle župljane

PONED.

9.11.

+Dani in Stane Hočevar

TOREK

10.11.

+Marta Zver

SREDA

11.11.

+Janez Jenko

ČETRTEK

12.11.

+Marija Oblak

PETEK

13.11.

+Zajčevi

SOBOTA

14.11.

+Andrej Oblak, obletna

33. N.N.

15.11.

za žive in umrle župljane