Sinoda 2021-2023

Ni dogodkov
Koledar dogodkov help
Prejšnji mesec Prejšnji dan Naslednji dan Naslednji mesec
Dogodki v letu Dogodki v mesecu Dogodki v tednu Dogodki za danes Išči Pojdi na mesec
Križev teden - prošnje maše

Z današnjim dnem vstopamo v tako imenovani »križev teden«, pred praznikom Gospodovega vnebohoda. Začetek poletnega časa, ki ga doživljamo, je poln lepot, vendar pa za naravo in poljske pridelke, sadje in trto in drugo, kar raste na naših poljih in njivah, tudi poln nevarnosti. Kaj hitro lahko pride do naglega padca temperature, viharja, toče. Vse te nevarnosti naši kmetje dobro poznajo, saj skoraj vsako leto, vsaj na enem delu Slovenije, močno občutijo posledice teh vremenskih katastrof. Zato so naši predniki vedeli, da je poleg njihovega znanja in truda potreben tudi Božji blagoslov nad njihovim delom. Od tod tudi stara navada, da so na križev teden uvedli prošnje procesije in maše, ki pa so se s časom spreminjale, na žalost na manj obvezujoče pobožnosti. In tako bomo imeli  v tem tednu v ta namen po naših podružnicah in v župnijski cerkvi, prošnje litanije in svete maše. Zaradi epidemije jih lani ni bilo, letos pa spet bodo, in sicer, po sledečem razporedu, vsakič ob 17.30. uri:

V ponedeljek, 23.5. : HRAŠE

V torek, 24.5.: MOŠE

V sredo, 25.5.:  VALBURGA

V petek, 27.5.: ZBILJE

V župnijski cerkvi bo prošnji dan na binkoštni ponedeljek.

V četrtek, na praznik Gospodovega vnebohoda, bosta sveti maši ob 7. in 18.30. uri. Po evangeliju bomo kip Vstalega Jezusa odnesli iz oltarja.